• Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı
  • Sinan Oğan'ın toplantısında arbede çıktı
  • Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

LYS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT !

LYS'ye girecek adaylar dikkat !

ÖSYM, hafta sonu yapılacak olan LYS'ye girecek öğrencileri uyardı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) hafta sonu gerçekleştirilecek olan Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) girecek öğrencileri uyardı.

Konuyla ilgili koordinatörlükten yapılan yazılı açıklamada sınava girecek adayların trafik yoğunluğuna sebep olmaması için sınava gireceği binaya giderken toplu taşıma araçlarını kullanmaları, sınav binası girişinde yığılmaya yol açılmaması için çanta, cüzdan ve benzeri eşyalarını sınava gireceği binalara getirmemeleri gerektiği belirtildi. Açıklamada, "Sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavdan en az bir saat önce binanın önünde bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir. Adayların, sınav salonuna girebilmeleri için yanlarında bulundurmaları gereken belgeler Sınava Giriş Belgesi ve 2. maddede belirtilen kimlik belgeleridir. Bu iki belgeyi yanında bulundurmayan adaylar ÖSYM Başkanlığının Sınav Uygulamalarına İlişkin Güvenlik Tedbirleri gereğince kesinlikle sınav salonuna alınamayacağından, adayların bu belgeleri yanında bulundurmaları gerekmektedir. Sınava Giriş Belgesi'ni aday https://ais.osym.gov.tr internet adresinden kendi T.C. Kimlik Numarası ve şifresini kullanarak edinir. Belge renkli olabileceği gibi siyah beyaz da olabilir" ifadeleri kullandı.

Adaylar için geçerli olan kimlik belgeleri hakkında da bilgiler verildi. Açıklamanın devamında, "T.C. Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, T.C. Nüfus Cüzdanında, T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf bulunmalı ve fotoğrafın üzerinde soğuk damga basılı olmalıdır. T.C. Nüfus Cüzdanı elle veya daktilo ile sonradan doldurulmuş olmamalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı üzerinde adayın fotoğrafı, T.C. Kimlik Numarası bulunun çipli karttır. Bir istisna olmak üzere, yaşları nedeniyle T.C. Nüfus Cüzdanında/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartında fotoğraf olmayan Askeri Lise Sınavı (ALS) adayları bu uygulamanın dışında tutulacaktır. Pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Nüfus Kayıt Dairesi Müdürü imzası taşıyan fotoğraflı, on (10) haneli kimlik numarası bulunan çipli veya kırmızı renkli çizgilere sahip adayın adı ve soyadı bulunan tamamen daktilo ile yazılmış kişiye özel Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı. Askeri Kimlik Belgesi, askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.) Pembe/Mavi Kart, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe (403 sayılı kanunun 29 uncu Maddesi kapsamında, 5203 sayılı kanunla yapılan değişiklik), Mavi (5901 sayılı kanunun 6304 sayılı kanunla değiştirilmiş 28. Maddesi.) Bu kimlik belgeleri sınava giriş için geçerli olan ve tanımlanmış yegane belge olarak kabul edilir. Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb. belgeler) sınava giriş için geçerli belge olarak kabul edilmez" ifadelerine yer verildi.

İHA
5839
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS