• CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  • İğrenç olay ! Öğretmen erkek öğrencisiyle otomobilde yakalandı
  • Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu'ndan Atatürk çıkışı
  • ''Tavan fiyat yüzünden 20 bin kişi işsiz kalır''
  • Amerika'ya gitmek zorlaşıyor
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

MEHMET ALİ PAŞA ESNAFINA TRAMVAY İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME YAPILDI

Mehmet Ali Paşa Esnafına Tramvay İle İlgili Bilgilendirme Yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Ali Paşa mahallesinde hayata geçirilecek tramvay çalışmaları hakkında bölge esnafına bilgilendirme yapıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Ali Paşa mahallesinde hayata geçirilecek tramvay çalışmaları hakkında bölge esnafına bilgilendirme yapıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok noktada devam eden Akçaray tramvay projesi kapsamında Mehmet Ali Paşa mahallesi ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda başlayacak alt yapı çalışmaları için bölge esnafı ve vatandaşlar bilgilendirildi. Esnaf ve vatandaşların merak ettiği soruları yanıtlayan Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, "Tramvay çalışmasının geçtiği her noktanın bir albenisi olacak. Bu süre zarfında sizlerin her türlü sorununuza karşı tedbirlerimizi alacağız. Sizlerden gelen tavsiye, istek ve temennileriniz için telefonlarımız 24 saat açık olacak" dedi.

Bilgilendirme toplantısında ilk olarak, tramvay hattının geçeceği güzergahların ayrıntılı olarak verildiği simülasyon gösterimi yapıldı. Simülasyon gösteriminin ardından söz alan Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistemler Şube Müdürü Ahmet Çelebi, Mehmet Ali Paşa Mahallesi ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda yapılacak tramvay alt yapı ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çelebi, çalışmaların yapılacağı bölgeler ve çalışma tarihleri, trafik akışının sağlanacağı alternatif güzergahları ayrıntılı bir şekilde katılımcılara sunum eşliğinde anlattı.

Sunum sonrasında çalışmalar süresince iletişime geçilebilecek kişilerin telefonlarını sunan Genel Sekreter Yardımcısı Mengüç, "Kafanızda hiçbir soru işareti kalmaması için bilgilendirme toplantılarını düzenliyoruz. Bizler sürekli tramvay çalışması alanlarına olacağız. Herhangi bir şikayetiniz, anlık çözülmesi gereken sorunlarınızda 24 saat bu telefonları arayabilirsiniz. Bölge esnafımızın ve vatandaşlarımızın hayatını zorlaştıracak her türlü sorunun üstesinden gelmek için gerekli tedbirleri alacağız. Mutlaka tramvay inşaatı nedeniyle bazı sorunlar yaşayacağız. Ama birkaç ay sonra esnafımız ve vatandaşımızın hayatı her yönden olumlu şekilde değişecek" şeklinde konuştu.

Bölge esnafının sorularını da cevaplayan Genel Sekreter Yardımcısı Mengüç, "Tramvay ile toplu taşımaya bir düzen gelecek. Tramvay hattının geçeceği noktaların bir albenisi olacak. Bir bakıma kentsel yenilenme yaşanacak. Araç trafiği azalacak. Otopark ihtiyacı olan bölgelerde park yerleri için planlarımız hazır. Anlık park etme ihtiyacı için de cepler oluşturacağız. Tramvay hattının olduğu yerlerde vatandaşlar da kaldırımlarda rahatça yürüyebilecek. En az 2 metre genişliğinde kaldırımlar oluşturacağız. Hem alt hem de üst yapının yenilenmesi ile bölgenin çehresi de değişecek. En az 30 yıllık alt yapı ihtiyacı karşılanmış olacak" ifadelerini kullandı.

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda tramvay çalışmaları ile beraber cephe iyileştirmelerinin de yapılacağını dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç'e bölge esnafı ve vatandaşlar teşekkür etti. Esnaf ve vatandaşlar, toplantı sayesinde çalışmalar hakkında daha net bilgi edindiklerini belirterek, Kocaeli için çok önemli bir proje olan tramvayın tamamlandığında kente değer katacağını ifade etti.

İHA
56
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS