YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

MEŞALELİ YÜRÜYÜŞTE ON BİNLER TEK BİR AĞIZDAN DEMOKRASİ DİYE HAYKIRDI…

Meşaleli yürüyüşte on binler tek bir ağızdan demokrasi diye haykırdı…

Beşiktaş Kaymakamlığı’nın ve Beşiktaş Belediyesi’nin de öncülüğünde 15 Temmuz darbe girişimine karşı binlerin katıldığı ‘Milli İrade ve Demokrasi Yürüyüşü’ gerçekleştirildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde milyonlarca vatandaş, demokrasi nöbetine devam ediyor. Bu kapsamda Beşiktaş Kaymakamlığı ve Beşiktaş Belediyesi ‘Milli irade ve Demokrasi Yürüyüşü’ düzenledi.  Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan ve Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın öncülük ettiği yürüyüşe siyasi parti temsilcileri de katıldı. Ellerine bayrakları ve meşaleleri alan binlerce vatandaş Dünya Barış Parkı’ndan hep birlikte Beşiktaş Barbaros Meydan’ına kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.

 “BÜTÜN SİYASİ PARTİLERE TEŞEKKÜR EDERİM”

 Yürüyüş sıradan ‘Milli İrade ve Demokrasi Yürüyüşü’ yazılı pankartı tutan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar yürüyüşün ardından Barbaros Meydan’ında binlerce vatandaşa hitap etti. Demokrasi’nin zor bir zanaat olduğunu ifade eden Başkan Hazinedar 15 Temmuz sürecinde Türkiye’nin birlik olduğunu ifade etti. Türkiye’ye karşı çok sayıda düşmanın olduğunu belirten Başkan Hazinedar konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;

“15 Temmuz aslında bize çok önemli sorumluluklar yüklüyor. Bir taraftan terör örgütlerinin, bir taraftan cumhuriyetin değerlerini içine hazmedemeyenlerin, çok sayıda düşmanın bir arada olup değerlerimizi yok etmeye çalıştığında, bunlara sahip çıkarsak varlığımızı daha anlamlı kılabiliriz. Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısında, toplumun bütün kesimleriyle demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bunların hepsi bir başına çok değerli ama bir bütün olarak ilk defa 15 Temmuz darbe girişimine karşı hükümetimiz, bütün siyasi partiler üstelik parlamentonun bombalandığı bir anda bir bütün olarak hiç şüphesiz aziz milletimiz birlikte karşı koydu. Buna laik olmak bizim görevimiz öncelikle, yerel idarecilerin ve siyasetçilerin görevi. Ben bütün siyasi partilere burada çok teşekkür ediyorum. Olağanüstü bir katkı sundular.”

YÜRÜYÜŞ SONRASI MİTİNG YAPILDI

Yürüyüşün ardından Beşiktaş Meydan’a gelen vatandaşlar bir süre müzik eşliğinde marş söyledi. Ardından sahneye çıkan protokol üyeleri el ele tutuşarak birlik mesajı verdi. Yürüyüş sonrası düzenlenen miting saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı..

Kuran tilaveti ile devam eden programda Beşiktaş Müftüsü Hızır Hilmi Yılmaz tarafından dua okundu. Daha sonra başta Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar olmak üzere Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan ve siyasi partilerin temsilcileri vatandaşlara seslenerek ‘Milli irade ve Demokrasi’ mesajları verdi.

272
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS