• Erdoğan'dan sürpriz AB çıkışı
  • Terör örgütü İsviçre'de Erdoğan'ı hedef gösterdi
  • Merkel'i zorlayan Erdoğan sorusu
  • Bulgaristan, Milletvekili Aziz Babuşçu’ya ’giriş yasağı’ koydu
  • Yunanistan adalardaki sivillere silah eğitimine başladı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

MESOB BAŞKANI ŞEVKET KESKİN: “KAYISI HERKESİN MESELESİDİR”

Mesob Başkanı Şevket Keskin: “Kayısı Herkesin Meselesidir”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(MESOB) Başkanı Şevket Keskin, oda başkanları ile birlikte Malatya Ticaret Borsası(MTB) Başkanı Gürsel Özbey'i...

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(MESOB) Başkanı Şevket Keskin, oda başkanları ile birlikte Malatya Ticaret Borsası(MTB) Başkanı Gürsel Özbey'i makamında ziyaret ederek, yeni hizmet binalarının hayırlı olmasını temenni etti.

Kayısının son durumunun da masaya yatırıldığı ziyarette bir konuşma yapan MESOB Başkanı Şevket Keskin, kayısının Malatya'nın temel meselesi olduğunu ifade etti. Keskin, "Aslında kayısı bir bölge ürünü. Binlerce insan buraya gelip kayısı sayesinde geçimini sağlıyor. 55-60 bin ailenin geçimini doğrudan sağlayan bir ürün herkesin meselesidir ve bu konuda konuşmak, tartışmak ve görüşmek gerekir" dedi. Keskin, Malatya Ticaret Borsası'nın yeni hizmet binasını çok beğendiğini de ifade ederek, "Emeği geçen herkesin eline sağlık, Malatya'ya ve MTB'ye yakışır bir hizmet binası olmuş. Ben bu binanın hayırlı çalışmalara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu. Konuşmasında terör olaylarına da değinen Keskin, "Allah bu terör belasından ülkemizi kurtarmayı ve Gürsel Beyin çocuğunun da sağ salim geri gelmesinin sevincini bizlere yaşatmayı nasip etsin" ifadelerini kullandı.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ise yeni hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulundu. Evren, "Hakikaten çok güzel bir eser olmuş. Eski bina kayısıyı gösterecek bir özelliğe sahip değildi. Burası yurt içi ve yurt dışından gelecek iş adamlarının rahatlıkla ağırlanmasını sağlayacak bir bina, emeği geçenlerin eline sağlık" sözlerini kaydetti.

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bir ilin gelişmişliği o ildeki sivil toplum kuruluşlarının fiziki altyapılarıyla ölçüleceğini düşünerek, Malatya'ya yakışır bir bina yapmak istedik. Malatya'ya modern laboratuvarı, satış salonu, konferans salonu olan bir bina kazandırdık. Bu bina inşallah daha güzel hizmetlere vesile olur" şeklinde konuştu.

İHA
70
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS