• Adana'da kanlı gece ! 5 ölü
  • Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar
  • PKK'dan kaçan terörist yaşadıklarını anlattı
  • Dursun Özbek'ten Hakan Şükür ve Arif Erdem açıklaması
  • İstanbul'da taksici dehşeti
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR ÇOMOĞLULARI DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Milletvekili Aydemir Çomoğluları Derneği’ni Ziyaret Etti

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum'daki ziyaretleri kapsamında Çomoğluları Derneği yönetim kurulu üyeleriyle buluştu.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum'daki ziyaretleri kapsamında Çomoğluları Derneği yönetim kurulu üyeleriyle buluştu.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir Erzurum'daki programları kapsamında AK Parti İl Başkan Yardımcısı Muharrem Toprak ve beraberindeki heyet ile birlikte Çomoğluları Derneği yönetim kurulu üyeleriyle Vani Efendi İş Merkezi'nde bulunan dernek binasında bir araya geldi. Ziyaret sırasında Çomoğluları Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Çomaklı, Dernek Denetleme Kurulu Başkanı ve Atatürk Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Aydemir, son yıllarda dernekleşmenin ve sivil toplum örgütlerinin milli birlik ve bütünlük açısından daha da önemli bir hale geldiğine dikkat çekti. Yeni anayasa ve başkanlık sistemine de değinen Aydemir, yeni anayasanın devlet-millet dayanışma ve kaynaşmasını, milli birlik ve beraberlik ruhunu güçlendiren, milletin değer yargı, hissiyat ve vicdanının ifade eden teması olacağına dikkat çekerek, "Yeni anayasa devlet-millet dayanışma, kaynaşma ve bütünleşmesinin ifadesi olacaktır. Başkanlık sistemi ulaşılması gereken öncelikli bir hedeftir. İnşallah, yeni anayasa çalışmaları başarıyla sonuçlanır ve hakikat bulur "dedi.

Çomoğluları Derneği Başkanı Yavuz Çomaklı, dernek faaliyetleri ve yapısıyla ilgili bilgi verdi. Öncelikli amaçları Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yaşanan aile mensuplarını bir araya getirmek olduğunu ifade etti. Çomaklı, " Türkiye'nin ihtiyacı olan yeni anayasaya bir an önce kavuşması gereklidir. Hükümetimizin bu yöndeki çalışmalarını dernek olarak destekliyor ve yakından takip ediyoruz. Bu bağlamda sivil toplum örgütleri olarak bizler her zaman üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız" şeklinde konuştu.

Derneğin Denetleme Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ve Atatürk Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Ömer Çomaklı da adaylık sürecindeki çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve rektör olması halinde gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri ana hatlarıyla paylaştı.

Prof. Dr. Çomaklı, insanların fikirlerinin ön plana çıkacağı bir yönetim hayal ettiklerini aktararak sözlerine şöyle devam etti: "Göreve geldiğimiz takdirde ayrım yapmadan, liyakat esasına göre değerlendirme yaparak görev dağılımı yapacağız. İnsanları ayrıştırmadan, kapsayıcı ve bütünleştirici bir politika uygulayarak üniversitemizi daha ileriye taşımanın gayretini göstereceğim. Birlikten kuvvet doğar ve başarı sağlanır. Ben muhafazakâr bir gelenekten geliyorum ancak hizmet için sağcısı ile solcusu ile her türlü fikre değer vereceğim"

Ziyaret, karşılıklı görüş alışverişlerinin aktarılmasının ardından son buldu.

İHA
79
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS