• İstanbul 22°
  • Ankara 17°
  • İzmir 23°
  • Adana 26°
  • Antalya 26°
  • Bursa 17°
  • Diyarbakır 22°
  • BIST: 80.313
  • Altın: 598,56
  • Dolar: 2,1595
  • Euro: 2,8455
Milli Piyango çekilişi amorti rakamları belli oldu

MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ AMORTİ RAKAMLARI BELLİ OLDU

Milli piyango yılbaşı çekilişi için heyecan dorukta. Yılbaşı mil lipiyango çekilişi bu gece gerçekleşecek.Milli piyango yılbaşı çekilişi için heyecan dorukta. Yılbaşı millipiyango çekilişi bu gece gerçekleşecek.

45 MİLYON TL'LİK BÜYÜK İKRAMİYE
6718374

AMORTİ
4 - 5

Milli Piyango idaresi tarafından her yılın en son günü çekilişi yapılan ve oldukça büyük ikramiyelerin dağıtıldığı Milli Piyango yılbaşı çekilişli bu yıl yine şans oyunu tutkunları ile buluşacak. Milli Piyango 2013 yılbaşı çekilişinde Milli Piyango idaresi tarafından ortalama 1 ay önce piyasaya dağıtılan Milli Piyango biletleri erkenden tükendi ve çoktan tutkunları ile buluştu. Biletlerin tükenmesi ve talebin çok olması şans oyunu tutkunlarının ne kadar çok olduğunu gösteriyor.

MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ RAKAMLARI İÇİN TIKLAYIN

Milli Piyango idaresi tarafından resmi Milli Piyango bilet dağıtıcılarına gönderilen biletlerin en büyüğü olan tam Milli Piyango bileti 40 Türk Lirası, yarım Milli Piyango bileti 20 Türk Lirası ve çeyrek Milli Piyango bileti ise 10 Türk Lirasından satışa sunuldu. Geçen yıla oran ile oldukça büyük talebin olduğu olduğu Milli Piyango yılbaşı biletlerinde 2011 yılında biletlerin tam yüzde 99’u satılmıştı. Bu yıl da aynı oranda satış beklenirken daha Milli Piyango yılbaşı çekilişine 10 gün kala yarım biletler tükendi. Milli Piyango idaresi tarafından her yılın en çok talep gösterilen oyunu olan Milli Piyango yılbaşı çekilişleri yine bu yılda oldukça başarılı satışlar ile son buldu.

Milli Piyango idaresinin en başarılı dönemlerinden olan ve şans oyunlarına inanların çok büyük ilgi gösterdiği yılbaşı çekilişleri tam 45 milyon tl’nin kaç kişi ya da kişilere dağılacağı merakla bekleniyor. Milli Piyango idaresinin resmi internet sayfası olan www.millipiyango.gov.tr adresinden yayınlanacak. Ya da 1 ocaktan sonra resmi Milli Piyango satıcılarından ikramiye listesini ücretsiz olarak alabileceksiniz.

Milli Piyango 2013 yılbaşı çekilişinden kazandığınız ikramiyeleri 1 yıl içerisinde Milli Piyango idaresi tarafından teslim alabileceksiniz. Ancak unutmayın ki 1 yılı geçen, hasar görmüş, yırtılmış, ıslanmış, yıpranmış hiçbir bilete ikramiye ödemesi yapılmayacaktır. Çünkü biletin hasar görmesi, numaralarının belirsiz olması kabul edilemez bir kusurdur. Milli Piyango idaresi resmi internet sitesinde açıkça belirtilmektedir. Eğer ki ikramiye kazanır ve var olan ikramiyelerinizi almak isterseniz, küçük ikramiyelerinizi Milli Piyango idaresinin belirlediği satış bayilerinden ve büyük ikramiyelerinizi ise yalnızca Milli Piyango idaresinden alabilirsiniz.

Milli piyango Yılbaşı çekilişi başladı

Milli Piyango Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen, "2013 Yılbaşı Özel Çekilişi" başladı.

Milli Piyango İdaresinin Kızılay'daki binasında ve Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda yapılan gündüz bölümü çekilişlerinde amorti ikramiyeleri hariç olmak üzere 1 milyon liranın altında ikramiye kazanan numaralar belirleniyor.

Noter huzurunda yapılan gündüz bölümü çekilişini vatandaşların izlemesine izin veriliyor ancak basın yayın organlarının görüntü ve fotoğraf almasına izin verilmiyor.

Bu arada, diğer çekilişlerin gece saatlerine kadar süreceği öğrenildi.

Öte yandan, 1 milyon lira ve üzerindeki ikramiyeler ile amorti çekilişleri ise saat 22.00'dan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Milli Piyango İdaresi çekilişlerin canlı olarak yayınlanması için bu sene TRT ile anlaşma yapmadı. Bu nedenle isteyen basın-yayın organı çekilişlerin akşam yapılacak bölümünde salonlardan ses ve görüntü alabilecek, canlı yayın yapabilecek.

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÇEKİLİŞİ İÇİN BİLETLER TÜKENDİ

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinin başlamasına saatler kala biletler tükendi. Son biletleri alabilmek için adeta birbirleriyle yarışan vatandaşlardan eli boş dönenlerin de olduğu gözlendi.

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinin başlamasına saatler kala Eminönü’ndeki Nimet Abla milli piyango bayisinde sabah saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluştu. Son biletleri alabilmek için birbirleriyle yarışan vatandaşlardan kimi amacına ulaşırken, kimi ise eli boş döndü. Saat 09.00 itibariyle satışa sunulan son biletler saatler 11.00’i gösterdiğinde ise tamamen tükendi. Biletlerin tükendiğini duyuran Nimet Abla bayisi daha sonra kepenkleri kapattı.

Son biletlerden almayı başaran vatandaşlar, “Çeyrek bilet aldım ama hepsi bana çıkmayacak. Bir ev alır bir de motosiklet alırım daha sonra bir dünya turuna çıkarım. Eşe dosta çevreye elimden geldiğinde yardım etmek hayal budur. Az saatler kaldı heyecan var ama artık şans kısmet diyelim” dedi.

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi

2012 yılını uğurlamaya hazırlanırken günler öncesinden tükenen Milli Piyango yılbaşı biletleri bakalım kimlere uğur getirecek? 2013 yılının ilk saatlerinden zengin olmak isteyenlerin aldığı Milli Piyango yılbaşı biletleri 10 gün önceden yarım Milli Piyango biletlerinin tükenmesi ile ne kadar büyük ilginin olduğunu gösteriyor.

2013 yılının ilk saatlerinde şanslı Milli Piyango bileti rakamları ile yepyeni bir yıla adım atmak isteyenlerin genellikle ilk tercihlerinden olan Milli Piyango biletleri hem ucuz oluşu hem de şansın daha çok olması için insanların yoğun ilgisiyle tükeniyor. Milli Piyango idaresi tarafından her yılın sonunda büyük bir ikramiye ile yeni yılı karşılamak isteyenler yani şans oyunu sevenler için bu yıl Milli Piyango büyük ikramiyesi tam 45 Milyon Türk Lirası. Hem oldukça büyük bir rakam hem de herkesin hayalini süsleyen her şeye sahip olabilmesi için büyük bir fırsat. Milli Piyango biletlerinin günler öncesinden bu kadar yoğun ilgi ile karşılanması ise, insanların hem şanslarını daha çok arttırmak için belli isimlerden bilet almak istemeleri hem de çeyrek ve yarım biletlerde tercih edilen seri numaraların satın alınması. Seri numaraların satın alınarak Milli Piyango biletlerinde şansın daha da çok olduğunu düşünmeleridir.

Milli Piyango idaresi tarafından 31 Aralık 2012 akşamı saat 21 ile 22 arası yapılan Milli Piyango bilet çekilişinde yer alan şanslı numaraların belirlendiği toplar, noter ve kameralar hazırda bulunuyor. Özel bir gece ve kutlama ile çekilişi gerçekleştirilen Milli Piyango bilet çekilişi mutlaka noter huzurunda ve canlı olarak TRT ekranlarında gerçekleştiriliyor. Hem daha heyecanlı hem de canlı olarak çekilişi yapıldığı için Milli Piyango tarafından herhangi bir soru işaretine maruz kalmadan açıkça yapılıyor.

Milli Piyango idaresi tarafından yapılan çekiliş sonucunda şanslı rakamları satın alan şanslı isim ya da isimler ise biletlerine vuran büyük ikramiyeyi sadece Milli Piyango idaresi tarafından alabilir. Milli Piyango biletlerine amorti vuranlar ise amortilerini resmi Milli Piyango bileti satışı yapanlardan teslim alabilirler. Milli Piyango yılbaşı 2013 çekilişi için herkese şimdiden bol şans.

31250
Diğer Kategorisinden Haberler

Haber3Group © 2001-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS