• Dursun Özbek'ten Hakan Şükür ve Arif Erdem açıklaması
  • İstanbul'da taksici dehşeti
  • Bakan kıdem tazminatı için yeni tarih verdi
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Hayır'' çadırında
  • Marketlerde ve mağazalarda naylon poşet devri bitiyor
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

MİNİK YÜREKLERDEN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE ANLAMLI BAĞIŞ

Minik Yüreklerden Bayırbucak Türkmenlerine Anlamlı Bağış

Erzincan'da minik öğrencilerden anlamlı bağış. Erzincan İnci Tanesi Gündüz Bakımevi ve Kreşinde eğitim alan minik öğrenciler geleneksel hale getirdikleri...

Erzincan'da minik öğrencilerden anlamlı bağış. Erzincan İnci Tanesi Gündüz Bakımevi ve Kreşinde eğitim alan minik öğrenciler geleneksel hale getirdikleri bağış kampanyaları ile ihtiyaçlılara yardım etmeye devam ediyor. Kendilerinin yaptığı kumbaralarda topladıkları harçlıkları ile ihtiyaçlılara yardım yaparak yardımlaşma paylaşma ve işbirliğini öğrenen çocuklar bu davranışları ile örnek oluyorlar. İnci Tanesi Gündüz Bakımevi ve Kreşinde eğitim alan minik öğrenciler, sene başında kendi elleriyle yaptıkları kumbaralarda biriktirdikleri harçlıklarını Bayırbucak Türkmenlerine iletilmek üzere İHH başkanı Alaatin Önel'e teslim ettiler.

ÇOCUKLAR YARDIMLAŞMA VE PAYLAŞMAYI ÖĞRENİYORLAR

Düzenlenen etkinlik ile ilgili olarak bir açıklama yapan İnci Tanesi Gündüz Bakımevi ve Kreş Müdürü Tevfik Karataş, böyle yardımların devam edeceğini dile getirerek; "Çocuklarımız yardımlaşma paylaşma ve işbirliği konularını yaparak yaşayarak öğrenmeleri için her yıl geleneksel olarak düzenlenmiş olarak yardım kampanyamız kapsamında bu yılda çocuklarımızın sanat etkinliği olarak artık materyallerle hazırlamış oldukları kumbaralarını bu yılda Bayırbucak Türklerine İHH aracılığıyla göndermek istiyoruz" diye konuştu.

KENDİLERİ KÜÇÜK AMA YÜREKLERİ KOCAMAN

İHH Başkanı Alaattin Önel ise konuşmasında "Paylaşmayı dağıtmayı öğrenen öğrencilerimiz ileride de bunun önemini anlayacaklardır" diyerek; " İnci Tanesi Kreşimizin her yıl olduğu gibi bu yılda sosyal etkinlik bazında el becerilerin atması hem de yardımlaşma bazında sadece kendilerine değil paylaşmayı da öğrenmeleri açısından çok önemli bir etkinlik yaptıklarını gözlemliyoruz. Burada hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize paylaşmayı, dağıtmayı bir nevide olsa öğretiyorlar" dedi. Yapılan konuşmaların ardından kendileri küçük fakat yürekleri kocaman olan minik öğrenciler harçlıklarını İHH temsilcisi Alaattin Önel'e teslim ettiler.

İHA
1413
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS