• CHP'den sürpriz referandum iddiası
  • ORC'nin son referandum anketi
  • Halkbank Genel Müdür Yardımcısı tutuklandı
  • Erdoğan ''Hayır'' çadırında neler konuştu ?
  • FETÖ durmuyor ! Gizli toplantıda kıskıvrak yakalandılar
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

MUHARREM ORUCU BEŞİKTAŞ CEM EVİ'NDE AÇILDI

Muharrem orucu Beşiktaş Cem Evi'nde açıldı

Beşiktaş Belediyesi, Muharrem orucu tutan çok sayıda vatandaşı Beşiktaş Cem Evi’nde verilen iftar yemeğinde bir araya getirdi. Belediye Başkanı Av.Murat Hazinedar alevi ailelere, gençlerin yetiştirilmesi konusunda nasihatlerde bulundu.

Muharrem ayının başlamasıyla birlikte Muharrem orucu tutmaya başlayan çok sayıda vatandaş, ilk iftar gününde Beşiktaş Belediyesi'nin verdiği iftar yemeğinde buluştu. Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın da katıldığı iftar yemeğinde vatandaşlar yapılan duaların ardından oruçlarını açtı.

“Kerbelalar henüz bitmedi”

Vatandaşlarla birlikte iftar sofrasına oturan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar Alevilerin Türkiye için önemi hakkında konuştu. Alevi ailelere çocuklarını yetiştirmeleri konusunda önerilerde bulunan Başkan Hazinedar, Aleviler üzerinden oynanan oyunlar olduğunu ve bu oyunların alevi gençler üzerinden planlandığını söyledi. Kerbelaların henüz bitmediğini ifade eden Hazinedar konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Bu oyunları özellikle genç kardeşlerimiz üzerinden yapıyorlar”

“Bu ülkenin temel taşlarının en önde gelenleri Alevi yurttaşlarımızdır. Cumhuriyetin en büyük sahip çıkanı Alevi yurttaşlarımızdır. İslam’ı anlamamız için hiç şüphesiz Kerbela bize çok önemli bir mesaj veriyor. Kerbelalar bitmiyor devam ediyor. Onun için Allah birliğimizi bozmasın inşallah. Gençlerimize bunu öğretelim. Genç kardeşlerimize devletimizin önemini anlatalım. Halkımızın değerleriyle barışık, kardeşçe yaşamanın ne kadar önemli olduğunu  anlatalım. Birilerinin oyununa gelmesinler. Şunu unutmayalım. Bu ülkede kendilerine hakları yeterince verilmediği halde Cumhuriyete en çok sahip çıkan, Atatürkçü değerlere en çok sahip çıkan Alevi yurttaşlarımızdır. Bu oyunları özellikle genç kardeşlerimiz üzerinden yapıyorlar. Onları yetiştirirken  bu oyunlara gelmemeleri için ne kadar büyük bir hassasiyetle çalışmamı gerektiğini iyi anlamalıyız. O yüzden bu iftar sofralarında, muharrem oruçlarında onlar daha çok olmalı. Değerlerimizi onlara aktarmazsak, anlatmazsak daha çok Kerbelalalar yaşarız.”

2 Ekim - 13 Ekim tarihleri arasında Muharrem orucu tutacak vatandaşlar için bu tarihler arasında her gün Beşiktaş Cem Evi’nde iftar yemeği verilecek.

1093
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS