• Erdoğan'dan sürpriz AB çıkışı
  • Terör örgütü İsviçre'de Erdoğan'ı hedef gösterdi
  • Merkel'i zorlayan Erdoğan sorusu
  • Bulgaristan, Milletvekili Aziz Babuşçu’ya ’giriş yasağı’ koydu
  • Yunanistan adalardaki sivillere silah eğitimine başladı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ’NDE KLASİK BİR GÜN YAŞANDI

Nişantaşı Üniversitesi’nde Klasik Bir Gün Yaşandı

Nişantaşı Üniversitesi Oda Orkestrası Konserleri'nin ilki, Prof. Saim Akçıl'ın şefliğinde Nişantaşı Üniversitesi Sadabad Kampüsü'nde gerçekleşti.

Nişantaşı Üniversitesi Oda Orkestrası Konserleri'nin ilki, Prof. Saim Akçıl'ın şefliğinde Nişantaşı Üniversitesi Sadabad Kampüsü'nde gerçekleşti.

Nişantaşı Üniversitesi Oda Orkestrası Konserleri'nin ilki, Prof. Saim Akçıl'ın şefliğinde Nişantaşı Üniversitesi Sadabad Kampüsü'nde gerçekleşti.

Şef Prof. Saim Akçıl yönetiminde, Rusya'dan bir, Yunanistan'dan bir sanatçı olmak üzere 13 değerli sanatçıdan oluşan Oda Orkestrası, yaklaşık 200 seçkin konuğa klasik müzik dolu dakikalar yaşattı.

Sanata ve kültüre çok önem verdiklerini belirten Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu, "Sanata verdiğimiz değerin bir göstergesi olarak geliştirdiğimiz fikirle Prof. Dr. Saim Akçıl yönetiminde bir oda orkestrası oluşturmak istedik. Konserlerimiz süresince dünyanın değişik ülkelerinden birçok müzisyen arkadaşımız bizimle birlikte olacak. Oda orkestramızın başında Prof. Dr. Saim Akçıl'ın olması bizim için çok önemli. Onunla birlikte çalışıyor olmaktan onur duyuyoruz. Kültür ve sanatı eğitimin bir parçası olduğunu düşünerek, üniversite olarak sanat dolu pek çok etkinlik planlıyoruz" açıklamalarında bulundu.

"SANAT İNSANLARI BİRBİRİNE YAKLAŞTIRAN EVRENSEL BİR DEĞERDİR"

Oda Orkestrası'nın Şefi Prof. Dr. Saim Akçıl , "Bir ülkede müzik orkestrası ne kadar fazla ise, ülke insanlarının kültür düzeyi o kadar yükselir. Sanat ve kültür, ülkelerin gelişimi için çok önemlidir. Bu bilinçle harekete geçerek Nişantaşı Üniversitesi Oda Orkestrası'nı oluşturduk. Sanat, kültür ve müzik, insanları ülkeleri birbirine yaklaştıran evrensel değerlerdir. Mümkün olduğu kadar bu değerlere önem vermemiz gerekir. Çünkü diğer ülkelerle iyi ilişkiler, ancak kültür ve sanat vasıtasıyla kurulabilir ve ileri seviyelere taşınabilir. O bakımdan kültür-sanat ve güzel sanatların kraliçesi dediğimiz müziğin gelişmesi çok önemlidir" şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri, akademisyen ve sanat camiasından pek çok seçkin davetli ile birlikte Prof. Saim Akçıl'ın oğlu sanatçı Sinan Akçıl da konsere izleyici olarak katıldı.

Nişantaşı Üniversitesi, yıl içinde oda orkestrası konserlerini müzikseverlerle buluşturmaya devam edecek.

İHA
98
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS