YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ÖDP DİKİLİ: “MÜLTECİLERE, İNSANLIĞA SAHİP ÇIKALIM”

Ödp Dikili: “Mültecilere, İnsanlığa Sahip Çıkalım”

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Dikili İlçe Başkanlığı tarafından Dikili Atatürk Meydanı'nda yapılan açıklamada, "Mültecilerin geri dönüş...

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Dikili İlçe Başkanlığı tarafından Dikili Atatürk Meydanı'nda yapılan açıklamada, "Mültecilerin geri dönüş anlaşması iptal edilsin ve mültecilere, insanlığa sahip çıkalım" denildi.

ÖDP İzmir İl Başkanı İsmail Hakkı Ortaköy, yönetim kurulu üyeleri ve yaklaşık 50 kişiden oluşan Dikili halkı, mültecilere yönelik geri kabul anlaşmasının iptal edilmesi için basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasını yapan ÖDP MYK Üyesi, Göç ve Mülteciler Komisyon Sözcüsü Onur Kılıç, "AB ile imzalanan geri kabul anlaşmasının uygulamaya konulmasının ardından Yunanistan'da bekletilen Suriyeli göçmenler zorla ülkemize gönderilmeye başlandı. Anlaşma, mültecilerin yaşadıkları sorunlara çözüm bulmak için değil, Avrupa ülkelerinin sınırlarını kapatmak için yürürlüğe konulmuştur. Bu anlaşma, mültecilerin yaşadıkları sorunlarını derinleştirmektedir. Türkiye'yi mülteci ceza evine dönüştüren, mültecilerin insanca yaşam haklarını ayaklar altına alan ve kirli pazarlıkların parçası haline getiren bu utanç anlaşması iptal edilmeli, mültecilerin serbest dolaşım ve iltica hakkına saygı duyulmalıdır. Çözüm için; Suriye'ye yönelik izlenen savaşçı politikalardan vazgeçilmeli, yerinden edilmiş Suriyeliler için insan haklarını temel alan çözüm yolları geliştirilmelidir. Mültecilere ve insanlığa sahip çıkalım" dedi.

İHA
51
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS