• CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  • İğrenç olay ! Öğretmen erkek öğrencisiyle otomobilde yakalandı
  • Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu'ndan Atatürk çıkışı
  • ''Tavan fiyat yüzünden 20 bin kişi işsiz kalır''
  • Amerika'ya gitmek zorlaşıyor
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ÖĞRETMEN ADAYLARI MİNİN KARDEŞLERİNE BUZDOLABI HEDİYE ETTİ

Öğretmen Adayları Minin Kardeşlerine Buzdolabı Hediye Etti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri Sosyal Proje Dersi kapsamında...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri Sosyal Proje Dersi kapsamında Soğanlıyörük İlkokuluna buzdolabı kazandırdı.

Kdz. Ereğli ilçesinde Ereğli Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü öğrencileri çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla okullara dağıttığı sütlerin bozulmaması için belirledikleri Soğanlıyörük İlkokulu'na buzdolabı hediye ettiler. Sosyal Proje Dersi kapsamında gerçekleşen proje hakkında bilgi veren Ereğli eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3 Sınıf Öğrencisi Nihal Torunoğlu, "Devletimizin çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak ve başarılarını arttırmak için ilkokullara uyguladığı okul sütü projesi bulunmaktadır. Çünkü sağlıklı nesiller için süt gerekir. Sağlıklı süt içinde buzdolabı gerekir. Bizlerde okul sütlerinin muhafaza edilip, tazeliğini kaybetmemesi için bir okulun buzdolabı ihtiyacını proje arkadaşlarımla birlikte karşılamak istedik. Proje kapsamında yaptığımız araştırmalar sonucu Kdz. Ereğli'ye bağlı Soğanlıyörük İlkokulu'nun böyle bir ihtiyacı olduğu bilgisine ulaştık. Proje arkadaşlarımla birlikte okulun ihtiyacı olan bu buzdolabını topladığımız yardımlarla temin edip "Besinlerimizi koruyoruz, sağlıklı büyüyoruz" sloganıyla okulumuza hediye ettik. Bu projede görevli olan ben Nihal Torunoğlu, arkadaşlarım Esra Çelikkol, Oktay Taksim, Merve Melike Kaşıkçı, Tuğba Çiftçi, İrem Akyürek ve Ruhat Güneş adına başta proje koordinatörümüz Ereğli Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Karadeniz ve Soğanlıyörük İlkokulu Müdürü Hasan Gülhan'a teşekkür ediyoruz" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Karadeniz ile öğrencileri temsilen Nihal Torunoğlu buzdolabının açılış kurdelesini birlikte kesip, içerisine okul sütlerini yerleştirdi. Okul Müdürü Hasan Günhan'da okulun önemli bir ihtiyacını sosyal proje kapsamında karşılayan Ereğli eğitim Fakültesi öğrencileri ile Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Karadeniz'e teşekkür etti.

İHA
96
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS