YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER YÜZME TÜRKİYE FİNALİ

Okul Sporları Küçükler Yüzme Türkiye Finali

Marmaris ilçesinde düzenlenen yarışlarda, şampiyonlar belli oldu

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen okul sporları küçükler yüzme Türkiye finali sona erdi.

Marmaris Belediyesi Kapalı Yüzme Eğitim Merkezi'nde düzenlenen yarışlarda 3 günün sonunda erkeklerde Bursa Özel Emine Örnek Okulu, bayanlarda Antalya İstek Yeditepe Okulu şampiyon oldu.

Okul Sporları Muğla İl Temsilcisi Doç. Dr. Osman Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muğla ve Marmaris açısında çok önemli bir organizasyonu tamamladıklarını belirterek, "76 okul ve 232 sporcunun yarıştığı Türkiye şampiyonasını sorunsuz bir şekilde tamamladık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Yarışlar sonucunda sıralama şöyle oluştu:

Erkekler:

1-Bursa Özel Emine Örnek Ortaokulu

2-İstanbul Özel Çevre İlköğretim Okulu

3-Antalya İstek Yeditepe Koleji

4-İstanbul T.V.O Şişli Terakki


Bayanlar:

1-Antalya İstek Yeditepe Koleji

2-İstanbul Anabilim Eğitim Ortaokulu

3-Kocaeli Özel Atafen Ortaokulu

4-İstanbul Özel Çevre İlköğretim Okulu


Organizasyonun son gününde ise şu sonuçlar alındı:

Erkekler 50 metre kelebek:

1. Can Çetinkaya (Trabzon Beşirli İMKB Ortaokulu)

2. Doruktan Kızıltuğ (Sakarya Özel Şahin Ortaokulu)

3. Yaşar Sakar (Adana Özel Çukurova Bilfen Ortaokulu)

4. Ege Çakmak (İstanbul Özel Sezin Ortaokulu)


Bayanlar 50 metre kelebek:

1. Beril Böcekler (Ankara Zafer Koleji Ortaokulu)

2. Sera Sır (Muğla Bodrum TED Koleji)

3. Nisa Gül Serdar (Bursa Özel Emine Örnek Ortaokulu)

4. Burçak Köklü (Kocaeli Özel Atafen Ortaokulu)


Erkekler 50 metre serbest:

1. Doruktan Kızıltuğ (Sakarya Özel Şahin Ortaokulu)

2. Cesur Atılgan Hacıeyüpoğlu (Kocaeli Özel Kocaeli Bahçeşehir)

3. Yağız Alp Yekta (Bursa Özel Emine Örnek Ortaokulu)

4. Doğukan Arsen Tombul (İstanbul Özel Hisar Eğitim Vakfı)


Bayanlar 50 metre serbest:

1. Sera Sır (Muğla Bodrum TED Koleji)

2. Arzum Hazal Toksöz (Kocaeli Özel Atafen Ortaokulu)

3. Duru Öncüloğlu (İstanbul Özel Çevre İlköğretim Okulu)

4. Sudenaz Tezel (Samsun Ezgililer Koleji)


Erkekler 100 metre sırt:

1. Can Çetinkaya (Trabzon Beşirli IMKB Ortaokulu)

2. Batum Kahya (İstanbul Özel Büyükçekmece Aka)

3. Konuralp Ergüven (İstanbul T.V.O Şişli Terakki)

4. Umut Yazıcı (Kocaeli Özel Atafen Ortaokulu)


Bayanlar 100 metre sırt:

1. İdil Güven (İstanbul Anabilim Eğitim Ortaokulu)

2. Ece Onatca (İstanbul Anabilim Eğitim Ortaokulu)

3. Miray Kırat (Kocaeli Özel Atafen Ortaokulu)

4. Naz Duru Kahvecioğlu (Bursa Osmangazi Kükürtlü)


Erkekler 200 metre karışık:

1. Can Çetinkaya (Trabzon Beşirli İMKB Ortakokulu)

2. Yağız Alp Yekta (Bursa Özel Emine Örnek Ortaokulu)

3. Cesur Atılgan Hacıeyüpoğlu (Kocaeli Özel Bahçeşehir Koleji)

4. Sarp Fırat (Bursa Özel Emine Örnek Ortaokulu)


Bayanlar 200 metre karışık:

1. İdil Güven (İstanbul Anabilim Eğitim Ortaokulu)

2. Zeynep Unan (Antalya İstek Yeditepe Koleji)

3. Beril Böcekler (Ankara Zafer Koleji Ortaokulu)

4. Doğa Ölçen (Antalya İstek Yeditepe Koleji)


Bayanlar 4x100 metre serbest:

1. Antalya İstek Yeditepe Koleji (Zeynep Unan, İpek Sayınkaplan, Gülser Eda Önder, Doğa Ölçen)

2. İstanbul Özel Çevre İlköğretim Okulu (Nehir Öz, Elif Topal, Meriç Demirtepe, Duru Öncüloğlu)

3. Kocaeli Özel Atafen Ortaokulu (Meltem Dönmez, Miray Kırat, Arzum Hazal Toksöz,Burçak Köklü)

4. İstanbul Anabilim Eğitim Ortaokulu (Lara Oktay, İdil Güven, Ece Onatca, Deniz Elif Kolaç)

AA
133
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS