• Son ankette MHP'li seçmen sürprizi
  • Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu'ndan Atatürk çıkışı
  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  • İğrenç olay ! Öğretmen erkek öğrencisiyle otomobilde yakalandı
  • ''Tavan fiyat yüzünden 20 bin kişi işsiz kalır''
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ÖMER TUĞRUL İNANÇER: "EFENDİMİZİN İZİNDE GİTMEK BÜTÜN İNSANLARIN DERTLERİNE DEVADIR"

Ömer Tuğrul İnançer: "Efendimizin İzinde Gitmek Bütün İnsanların Dertlerine Devadır"

Sancaktepe'de düzenlenen Kutlu Doğum Özel programına katılan Ömer Tuğrul İnançer, Müslümanların Peygamber Efendimiz'in izinden gitmediğini belirterek,...

Sancaktepe'de düzenlenen Kutlu Doğum Özel programına katılan Ömer Tuğrul İnançer, Müslümanların Peygamber Efendimiz'in izinden gitmediğini belirterek, "Efendimizin izinde gitmek bütün insanların, bütün dertlerine devadır" dedi.

Sancaktepe Belediyesi, Nisan ayının ikinci haftası kutlanan, son peygamber Hazreti Muhammed'in doğumunun kutlandığı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri dolayısıyla Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde "Kutlu Doğum Özel Programı" gerçekleştirdi. Televizyon Programcısı Serdar Tuncer'in sunumuyla gerçekleşen geceye Ömer Tuğrul İnançer katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda okunan ilahiler dinleyenleri mest etti.

Peygamber Efendimiz'in örnek hayatından kesitler sunan Ömer Tuğrul İnançer, Müslümanların onun izinden gitmediğini söyledi.

İnançer, "Efendimizin izinde gitmek bütün insanların, bütün dertlerine devadır. Ama biz onun ümmeti olduğumuzu iddia ettiğimiz halde ne dereceye kadar onun izinden gidiyoruz? Şekilde gözüküyor. Demek ki izinden gitmiyoruz" dedi.

"PEYGAMBER EFENDİMİZ'İ İYİ ANLASAYDIK, BİRLİK VE BERABERLİK OLURDU"

Kutlu Doğum Özel programına ev sahipliği yapan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, yaptığı konuşmada, "Peygamber Efendimizi iyi anlamak zorundayız. Eğer şu anda yeryüzünde Ehl-i Sünnet'e tabi olan Müslümanlar olarak Peygamber Efendimizi iyi anlayıp onun tavsiyelerine uymuş olsak biz inanıyoruz ki Müslümanlar arasında Vahdet sağlanmış olurdu. Birlik beraberlik var olurdu. Kavmiyetçilik, mezhepsel çatışmalar var olmazdı. Ümmetçilik anlayışı hâkim olurdu. Ve şuanda yeryüzündeki Müslümanların ulaşmaları gereken de Müslümanların birliği ve beraberliği vahdetidir. Peygamber Efendimiz'in uygulamalarında buluşacağız. Peygamber Efendimiz'in insana bakış açısında buluşacağız. Hangi nazarla bakmış isek o çerçevede bizde insanoğluna yaklaşmak zorundayız. Fitneye alet olmadan sadece ve sadece Kur'an-ı rehber, peygamber efendimizin uygulamalarını kendimize yol haritası seçtiğimiz zaman yeryüzündeki bir milyar 800 bin Müslüman birleşmiş ve beraber olacak" dedi.

İHA
91
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS