YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

OSMANELİ’DE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Osmaneli’de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı

Bilecik'in Osmaneli İlçe Müftülüğü ile Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri programları başladı.

Bilecik'in Osmaneli İlçe Müftülüğü ile Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri programları başladı.

Fatih Camii'ninde başlayan programda Kur'an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve ilahiler okundu. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Osmaneli İlçe Müftüsü Aydın Bostancı, 2016 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde, "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" konularının işleneceğini söyledi. Müftü Bostancı, "Peygamber Efendimizin dünyayı teşriflerinin yıl dönümü olan Kutlu Doğum Haftasında O'nu anmak, O'nun getirdiği mesajları insanlığın idrakine sunmak amacıyla tüm Türkiye genelinde olduğu gibi biz de Osmaneli İlçe Müftülüğü olarak çeşitli etkinlikler düzenledik. Diyanet İşleri Başkanlığımız 1989 yılından beri her yıl önemli bir konuyu gündeme taşımaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığımız yüce dinimizin tevhid inancı ve vahdet anlayışına dikkat çekmek ve bu konuda bir bilinç oluşturmak amacıyla 2016 Yılı Kutlu Doğum Haftasında "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" konusunu gündeme taşımıştır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ülkemizin, İslam dünyasının, hatta tüm dünyanın içinde bulunduğu durum dikkate alındığında seçilen konunun ne kadar isabetli olduğu izahtan varestedir. "İnsanlığı diriltmek, insanlığı yaşatmak ve insanlığı yüceltmek için gelin birlik olalım" çağrısıyla Peygamberimizin (SAV) ortaya koyduğu örneklik çerçevesinde tevhid ve vahdet konusu bütün yönleriyle ele alınacaktır. Ülkemizin ve tüm insanlığın top yekun sıkıntılı süreçlerden geçtiği şu günlerde, parçalanan zihinlerin, yaralanan gönüllerin tamirine katkı sağlanacaktır" dedi.

Konuşmanın ardından İlçe Vaizi Doğan Eygün'ün yaptırdığı duayla program sona erdi. Kılınan namazın ardından cami çıkışında katılımcılara Osmaneli Belediyesi tarafından hazırlanan pilav ve ayran ikram edildi.

İHA
82
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS