YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

OYUN VE OYUNCAK MÜZESİ 3. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Oyun Ve Oyuncak Müzesi 3. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Oyun ve Oyuncak Müzesi 3. kuruluş yıl dönümünü...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Oyun ve Oyuncak Müzesi 3. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Kuruluş yıl dönümü kapsamında müzeye ziyaret için gelen çocuklarla "Gastronomi Atölyesi" etkinliği yapıldı. Atabek Köyü Ortaokulu Teog Hazırlık Grubundan oluşan 21 öğrencinin katıldığı etkinlikle, Uzak Doğu Asya Sanatı olan Bento'yu geleneksel Türk kahvaltı öğeleriyle modernize ederek çocuklara sunmak ve onların kahvaltı yapma alışkanlıklarını zorunluluk olarak değil, eğlenceli aktivite haline dönüşmesinin sağlanması amaçlandı. Gıda Sanat Gastronomy Magazine Ekibi işbirliğiyle yapılan, çocuklarla eğlenceli kahvaltı (Bento) hazırlama yöntemlerinin anlatıldığı atölyede, Atabek Köyü Ortaokulu öğrencileriyle beslenme konulu sohbetler yapılarak, çocukların beslenme alışkanlıkları ve kahvaltıya olan ilgi ve düşünceleri paylaşıldı.Ardından Oyun ve Oyuncak Müzesi Sinema Galerisinde çocuklara sağlıklı beslenmeyle ilgili Gastronomy Magazine Ekibi tarafından hazırlanan çizgi sunum izletildi.

Etkinliği sonunda, tüm çocuklar müze içerisinde tarihi yolculuğa çıkarak, hep birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

İHA
13

Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS