• Hakan Şükür'ün orada ne işi vardı ?
  • Darbeci komutandan kan donduran emir
  • ABD'nin cihaz yasağı misilleme mi ?
  • Kılıçdaroğlu: ''Kaybeden tek ülke Türkiye'dir''
  • 9 günlük bebeği 4 bin liraya satmışlar !

ÖZEL GÜVENLİKÇİLER FETÖ’NÜN YEDEK GÜCÜ MÜ ?

Özel güvenlikçiler FETÖ’nün yedek gücü mü ?

TSK ve Emniyet’in yanında yedek güç olarak planlanan özel güvenlikteki FETÖ yapılanmasının tam 81 şehirde şirketleştiği belirlendi.

Özel güvenlik görevlisindeki (ÖGG) FETÖ yapılanmasının 1989’da terörist başı Fetullah Gülen tarafından Ali Çelik’in ‘özel güvenlik imamı’ olarak atanmasıyla ordu ve emniyetin yanında ‘yedek güç’ olarak planlandığı ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı’nın son rakamlarına göre, 15 Temmuz’dan kısa bir süre öncesinde Türkiye’deki aktif olan ÖGG’lerin sayısı 320 bini aştı. Kamu kurumları olan adliye, hastane, havalimanlarındaki sayı ise 170 bine ulaştı. Emniyetin Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri, kamuda görevli ÖGG’lerin yanı sıra, örgütün finans kolu olarak el konulan şirketlerdeki özel güvenlik görevlileri de mercek altına alındı. Örgütün, 81 ilde farklı isimlerle ÖGG şirketleri kurduğu ve şu ana kadar sadece bir ilde FETÖ’cü ÖGG’ye el konulduğu ama atanan kayyumun aynı personelle çalışmaya devam ettiği öğrenildi.

‘PAK’TA ÖRGÜTLENDİLER

ÖGG’lerdeki FETÖ yapılanmasının ortaya çıkarılması ve sektörün güvenli hale getirilmesi için salı gülü İçişleri Bakanlığı müfettişleriyle toplantı yapacaklarını belirten Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, öncelikle kamu ve kayyum atanan ÖGG şirketlerindeki personelin Bylock ve banka kullanılıcılığı, eğitim aldığı kurumlar bazında incelemeye alındığını söyledi. Çağırıcı, “Örgüt, özel güvenlikte PAK Konfederasyonu adı altında örgütlendi ve bu yapı 15 Temmuz sonrası kapatıldı. Ancak, şu ana kadar FETÖ’nün ÖGG’si olduğu gerekçesiyle sadece Sakarya’da Ulusoy Güvenlik’e el konuldu. O da atanan kayyum ile aynı personelle devam ediyor. Bu personeller içindeki FETÖ’cüler de Bylock kullanılıcığı gibi özellikleriyle tek tek tespit ediliyor” diye konuştu.

GÜLEN: ÖGG’CİLER BİZDEN OLSUN

‘Hizmet Hareketi’ döneminde teröristbaşı Fetullah Gülen’in yanında 40 yıl geçiren ancak FETÖ’ye dönüşmesinin ardından dışlanan Nurettin Veren ise, Gülen’in videolu ses kayıtlarına göre darbeyi ilk defa 20 yaşında planladığını söyledi. Veren, şunları anlattı: “Gülen, özel güvenlik sektörüne girmeyi ilk kez 1989 yılında planladı. Burada özel güvenlikçilerin önce FETÖ’nün okul ve şirket gibi binalarında sonra da olası darbede yedek güç görevlendirilmeleri planlandı. Kendi ifadesiyle, ‘Güya açılan okulların güvenlik ihtiyacı kendi elemanlarıyla karşılanacak ama istendiği zaman kullanacak yasal bir silahlı yedek güç olacak’tı. Hatta, ‘Bu özel güvenlik şirketlerine bizim okullardan mezunları alırsanız daha temiz olur’ demişti.”

ÖGG İMAMI ALİ ÇELİK

ÖGG’ler içindeki FETÖ yapılanmasının deşifre olmaması için 81 ilde de yöresel isimler kullanarak farklı şirketler açıldığını kaydeden Veren, “ÖGG’ler için Gülen tarafından üç isim atandı: Ali Çelik, Mustafa Özcan ve Osman Karakuş. Ama ÖGG imamı Ali Çelik’ti” dedi. Veren’in söylediği bu firari üç isim hakkında FETÖ kapsamında tutuklama kararı bulunduğu ve ÖGG yapılanması boyutlarıyla da soruşturuldukları öğrenildi.

Star
3148
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS