• Bakan'dan kıdem tazminatı açıklaması
  • TSK PKK'ya bomba yağdırdı
  • Antalya'da Milli zafer !
  • ''Cinci hoca'' insaları böyle kandırdı !
  • Seçmenler sınırı yürüyerek geçmeye başladı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ÖZEL HALK OTOBÜSÜ İŞLETMECİLERİ 750 TL’LİK DESTEKLEMEYİ BEKLİYOR

Özel Halk Otobüsü İşletmecileri 750 Tl’lik Desteklemeyi Bekliyor

Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası üyelerinin son bir ay içerisinde odaya en çok sordukları konuların başında devletin sözünü verdiği aylık 750...

Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası üyelerinin son bir ay içerisinde odaya en çok sordukları konuların başında devletin sözünü verdiği aylık 750 TL'lik desteklemeler oldu. 2016 yılının 2. ayında ödeneceği açıklanan ödemelerin henüz gerçekleşmediğini belirten Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, "Şoför esnafının en büyük beklentilerinden birisi de hükümetin verdiği destek sözü olmuştur. Bu ödemeler yapıldığında hem sektör hem de piyasa rahatlayacaktır" dedi.

Engelli, yaşlı ve yasa ile ücretsiz seyahat hakkı tanıyan düzenlemenin resmi gazetede yayınlanmasının ardından, ücretsiz veya indirimli toplu taşıma işi yapan araç sahiplerine her bir araç için vaat edilen aylık 750 TL ödemenin henüz gerçekleşmemesinin şoför esnafını hayal kırıklığına uğrattığını belirten Aydın Şoförler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Semih Özmeriç, "Bakanlıkça gerekli çalışmalar yapılarak ilgili taşıma işi yapan araç sahiplerine ödemede bulunulması için 7 Nisan 2015 tarih ve 29319 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un 17'nci Maddesi ile gerekli yasal düzenlemeler sağlanmıştı. Ödemeye ilişkin olarak da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı'nın ortaklaşa çıkarmış olduğu "Ücretsiz Seyahat Kapsamında Yapılacak Gelir Desteği Ödemesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" de 6 Ocak 2016 tarih ve 29585 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliğe göre gelir desteği ödemesi şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için aylık 750 TL, Büyükşehir Belediyesi olmayan illerde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için ise aylık 600 TL verileceği bildirilmişti. Aydın Şoförler Odası olarak bizler tüm hazırlıklarımızı tamamlayıp tüm evraklarımızı gönderdik. Ancak henüz bir ödeme olmadı. Şoför esnafımızın en büyük beklentisi bu ödemelerdir. Yetkililerin bir an önce bu vaadini yerine getirmesini bekliyoruz" dedi.

İHA
63
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS