YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

"PATLAMAYI TERÖR SALDIRISI SANDIK"

"Patlamayı Terör Saldırısı Sandık"

Kayseri'de akşam saatlerinde duyulan patlama sesi, vatandaşlar arasında paniğe neden oldu.

Kayseri'de akşam saatlerinde duyulan patlama sesi, vatandaşlar arasında paniğe neden oldu. Vatandaşlar, patlama sesini terör saldırısı sandıklarını söyledi.

Kayseri'de dün akşam saatlerinde duyulan patlama sesi, kentte paniğe neden oldu. 112, 155 ve 110 ekiplerinin santralleri kitlenirken, vatandaşlar da olayın ne olduğunu anlamaya çalıştı. Kent merkezinde manavcılık yapan Mustafa Kayapınar, patlama sesinin duyulması ile beraber bomba patladığını düşündüğünü söyledi. Kayapınar, "Dün akşamki ses baya etkiliydi. İlk duyduğumuzda bomba zannettik ve paniğe kapıldık. Uçak düştü zannettik. Daha sonra da olayın aslını öğrendik. Bomba olabilir diye düşündük. Çünkü, İstanbul'da patladı, Ankara'da patladı" dedi.

Patlamanın terör saldırısı olduğunu düşündüklerini kaydeden Metin Baraç da, "Dün akşam saatlerinde bir gürültü duyduk. Bomba patladı zannettik ve panikledik. Arkadaşlarımızı aradık ve olumsuz bir durumun olmadığını öğrenince rahatladık. Çok şiddetli bir sesin gelmesiyle çok korktuk. Bir ilk başta terör saldırısı zannettik ama Allah'a şükür öyle bir şey olmamış" diye konuştu.

Fahrettin Taş isimli vatandaş da, "Gürültüyü duyduğumda şehir merkezinde büyük bir bomba patladı zannettim. Gürültüyü duyduğumuzda paniğe kapıldık. Ardından arkadaşlarımızı aradık ve bir şey olmadığını duyunca rahatladım" şeklinde konuştu.

İHA
70
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS