• Bakan'dan kıdem tazminatı açıklaması
  • TSK PKK'ya bomba yağdırdı
  • Antalya'da Milli zafer !
  • ''Cinci hoca'' insaları böyle kandırdı !
  • Seçmenler sınırı yürüyerek geçmeye başladı

PKK YENİ KANDİL'İ ORAYA MI KURUYOR ?

PKK yeni Kandil'i oraya mı kuruyor ?

PKK terör örgütünün, yeni bir Kandil kurmak için harelete geçtiği iddia edildi.

PKK'nın ikinci bir Kandil'i kurmak için harekete geçtiği iddia edildi. Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanlık Konseyi Üyesi Ali Avni yaptığı açıklamada "PKK, Şengal'de İran'ın çıkarlarına hizmet edecek ikinci bir  Kandil kurma çabası içerisinde. Dağın içerisinde tünel kazıp kendilerine üs kurmak istiyorlar. Ancak oradaki Ezidiler ve KDP  bu planın farkında." diye  konuştu.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanlık Konseyi Üyesi Ali Avni, terör örgütü PKK'nın, Musul'un Sincar ilçesindeİran'ın çıkarlarına hizmet edecek "ikinci bir Kandil" kurmak istediğini öne sürdü.

Avni, AA muhabirine yaptığı açıklamada, PKK'nın bölgede çok tehlikeli  bir silah haline gelip bazı ülkelerin taşeronluğunu üstlendiğini belirtti.  Örgütün büyük bölümünün İran'ın kontrolünde olduğunu öne süren Avni, KDP'ye karşı  yürütülen siyasetin tamamen İran ve Beşşar Esed rejimi tarafından  şekillendirildiğini iddia etti.

Tahran yönetiminin, Ortadoğu'da "Şii Hilali" diye adlandırılan planı  hayata geçirmek için büyük çaba harcadığını ve bu planda PKK'nın önemli rol  üstlendiğini ileri süren Avni, şunları kaydetti:

"Şiiler, İran-Irak arasındaki Kasr-i Şirin'den (sınır kapısı)  başlayıp, Irak, Suriye ve Lübnan'a kadar uzanan karayolu bağlantısını sağlama  çabası içerisindeler. Irak merkezi hükümeti zatenTahran'ın elinde. İran, Diyala  ilinin Hanekin ve Kerkük'ün güney bölgelerinde üslerini kurmuş durumda. PKK, İran  için hem Kerkük hem de Şengal (Sincar) gibi kilit bölgelerde bu hattın  güvenliğini sağlayacak."

"PKK'nın Şengal'deki varlığı Şii Hilali için hayati önem taşıyor."  diyen Avni, örgütün bölgede yayılmacı politikasını sürdürmek için stratejik  Sincar dağında büyük hesaplar yaptığını söyledi.

Avni, "PKK, Şengal'de İran'ın çıkarlarına hizmet edecek ikinci bir  Kandil kurma çabası içerisinde. Dağın içerisinde tünel kazıp kendilerine üs  kurmak istiyorlar. Ancak oradaki Ezidiler ve KDP  bu planın farkında." diye  konuştu.

"PKK, TAŞERON BİR ÖRGÜTTÜR"

KDP Başkanlık Konseyi Üyesi Avni, PKK'nın Türkiye'deki Kürtler başta  olmak üzere kendisinden olmayan tüm siyasi parti ve tarafları "hain" ilan edip  hedef aldığına dikkati çekerek şunları söyledi:

"PKK, İran Kürtlerini rahat bırakmayıp, kendi alanlarında siyasi  faaliyet göstermelerine izin vermiyor. Irak'ta bizim içişlerimize karışıyor.  Suriye'de PYD'nin dışında ENKS'nin (Suriye Kürt Ulusal Konseyi) faaliyetine izin  vermiyor. Türkiye'de faşist bir atmosfer oluşturup kendisinden olmayan tüm  Kürtleri tehdit ediyor. Bununla yetinmeyen örgüt kendine karşı olanları öldürüp,  hain ilan ediyor. PKK'nın dışında herkesi hain ve işbirlikçi görüyorlar."

PKK'nın Irak'ta Haşi Şabi (Şii milis gücü) çatısı altında hareket  ettiğini belirten Avni, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye'de güya Kürtlerin haklarını savunuyorum diyeceksin ancak  Irak'a gelip Tahran'ın taşeronluğunu yapan Bağdat'tan maaş alacaksın. Şengal'de  Haşdi Şabi'nin çatısı altında kendini gösterip, Musul'u kurtarma operasyonuna  katılacaksın. Bunları yapan taşeron çete örgütüdür."

AA
9442
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS