YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

POLİS BAYRAMINI DONANMAYI GEZEREK KUTLADI

Polis Bayramını Donanmayı Gezerek Kutladı

Emniyet Teşkilatı'nın 171. yıl dönümü nedeniyle, Gölcük Donanma Komutanlığı kapılarını Kocaeli'de görev yapan polis ekiplerine açtı.

Emniyet Teşkilatı'nın 171. yıl dönümü nedeniyle, Gölcük Donanma Komutanlığı kapılarını Kocaeli'de görev yapan polis ekiplerine açtı.

Kocaeli'de görev yapan polisler, 10 Nisan Emniyet Teşkilatı'nın Bayramı dolayısıyla, Gölcük Donanma Komutanlığı'nı gezdi. Gezi kapsamında emniyet mensupları Donanma Komutanlığına bağlı gemi, müze ve denizaltıları dolaştı. Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Kemal Algül tarafından karşılanan polislere, TCG Yıldıray ve TCG Gür denizaltıları gezdirilerek denizaltının faaliyetleri ve savaş özellikleri hakkında bilgiler verildi. Ardından deniz harp silah ve araçları müzesini gezen polis ekiplerine, Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı Hizmetler Komutanı Deniz Albay Ufuk Dirican ve Müze Müdürü Deniz Yüzbaşı Soner Şahin, müzedeki araç ve silahlara hakkında bilgiler verdi.

Müze gezisinden sonra Emniyet Mensupları, Poyraz Limanı Harp Filosu bünyesindeki TCG Barbaros fırkateyni ve TCG Tufan hücumbotunu inceleyerek, Deniz Kurmay Yarbay Mehmet Aytekin ve Deniz Binbaşı Hasan Denizli'den filo hakkında bilgiler aldılar.

Gezinin ardından düzenlenen öğle yemeğine Kocaeli İl Emniyet Müdür Levent Yarımel, Gölcük Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, Harp Filosu Komutanı Tümamiral A. İskender Yıldırım, Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Ayhan Bay, Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin, gemi komutanları ve emniyet mensupları katıldı.

Yemeğin ardından emniyet mensupları ve donanma komutanları toplu fotoğraf çektirdi.

İHA
48
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS