Trabzon İstihdam Fuarı'na Hazırlanıyor

Trabzon’da 15-17 Kasım tarihleri arasında ‘İstihdam Kariyer ve Girişimcilik Etkinlikleri’ kapsamında Dünya Ticaret Merkezi’nde fuar açılıyor.

09.10.2012 11:17

- Trabzon’da 15-17 Kasım tarihleri arasında ‘İstihdam Kariyer ve Girişimcilik Etkinlikleri’ kapsamında Dünya Ticaret Merkezi’nde fuar açılıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, fuarın Trabzon için son derece önemli olduğunu söyledi. Fuarın amacının gençlere işgücü piyasası hakkında bilgi vermek olduğunu belirten Kızılcık, “Bu büyük organizasyon ile ilimizdeki işgücü arzı ile işgücü talebinin bir araya getirilerek mesleki eğitim, istihdam, girişimcilik ve insan kaynakları konularında taraflar arasında işbirliğinin kalıcı ve kurumsal hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Temel amacımız, nitelikli gençlerimize işgücü piyasası ile ilgili bilgileri aktarmak, çalışma hayatına hazırlamak, çalışabilecekleri iş yerleri konusunda bilgi sağlamak ve rehberlik etmek, staj, gönüllü çalışma, part-time çalışma ve mezuniyet sonrası istihdam imkanları hakkında bilgilendirmektir. Nitelikli gençlerimizin, etkinliğe katılan firma temsilcileri ile direkt iletişimlerinde; firmaların üretimleri, personel politikaları, sektör ve iş piyasası bilgileri, iş ve staj bağlantıları, ilgili meslek elemanlarının yapmış oldukları çalışmalar ve iş tecrübeleri, çalışma koşullarının gerçekleri, firmanın eleman tercihinde göz önüne aldığı önemli noktalar, işletmelerin organizasyon yapısı gibi bilgileri almaları amaçlanmaktadır. Ayrıca, üç günlük etkinlikte yerel ve ulusal ölçekte tanınmış panelistler/konuşmacılar davet edilerek istihdam, kariyer ve girişimcilik konularında işsiz vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz bilgilendirilecektir" dedi.

Kaynak: DHA

http://www.haber3.com/ sitesinden 23.03.2017 tarihinde yazdırılmıştır.