YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ŞAHİN KÖMÜRCÜ, IFAF BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Şahin Kömürcü, Ifaf Başkan Yardımcısı Oldu

TÜRKİYE Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Başkanı Şahin Kömürcü, Avrupa'nın ardından Uluslararası Amerikan Futbol Federasyonu'nda...

TÜRKİYE Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Başkanı Şahin Kömürcü, Avrupa'nın ardından Uluslararası Amerikan Futbol Federasyonu'nda (IFAF) başkan yardımcılığı görevine getirildi.

2008 yılında Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu başkanı seçilen Şahin Kömürcü, Avrupa Amerikan Futbolu Federasyonu'ndaki başkan yardımcılığının ardından geçen hafta da Paris'te düzenlenen olağanüstü genel kurul sonrası Uluslararası Amerikan Futbolu Federasyonu başkan yardımcısı seçildi. Antalya'nın Kemer İlçesi'nde devam adan Türkiye Beyzbol ve Softbol Şampiyonası'nda konuyla ilgili konuşan Şahin Kömürcü, "İlk müracaat ettiğimizde Avrupa ve dünyaya, Avrupa federasyon başkanı "Ne işin var senin Avrupa'da, işte git Asya'ya" diye dalga geçerken, Avrupa Federasyonu'nda başkan yardımcısı oldum. O dönemki Avrupa federasyon başkanı artık kulis yapmak için bizim ayağımıza geliyor, ülkemizin ayağına geliyor. Türkiye'nin gücünü biz ona anlattık. Akabinde de geçen hafta Paris'te yapılan olağanüstü kongrede, IFAF başkan yardımcısı seçildim. Bütün ülkeler bize bağlandı. Zorlu bir süreç, ülkemizde yoğun aktivitelerimiz var. Allah bizi utandırmasın, rabbim yardımız olsun iyi bir şekilde devam etmeye çalışacağız" diye konuştu.

IFAF'taki görevinin Türkiye'ye büyük etkisi olacağını kaydeden Şahin Kömürcü, "Kongre buraya alınabilir, maçlar buraya alınabilir, eğitim seminerleri Türkiye'de olacaktır, zaten onları hemen konuştuk" dedi.

Federasyonun faaliyetlerinden de bahseden Kömürcü, 2008 yılında sadece Amerikan futbolunu bünyesinde barındıran federasyona softbol, beyzbol ve ragbinin de dahil edildiğini anlattı. O dönem 6- 7 kulüp varken, günümüzde 1 ve 2'nci ligin var olduğunu ve başarılı bir milli takım oluşturulduğunu kaydetti. Türkiye'den 2 kulübün Avrupa Şampiyonası'na katıldığını aktaran Şahin Kömürcü, şunları söyledi:

"Çok az ülkede 2 kulüp katılabiliyor. Gelecek hafta biri geçen senenin Avrupa Şampiyonu olan takıma gidiyor. Bir diğeri de Rus takımı buraya geliyor lig ikincimiz ile oynayacak. Şu anda Türkiye'de 1'inci Lig'de 8, 2'nci Lig'de 12 takımımız var ama Üniversite 1 ve Üniversite 2'nci liglerimizde de 12'şerden 24 kulübümüz var. Çok ciddi atılım. Avrupa'daki en iyi kulüplerden bir kısmı bizde. İşte bu hafta sonu yurtdışından gelen bir hakem, bütün hakemlerimizi eğitecek. Bu da ben seçildikten sonraki ilk etki. Bunların hepsinin yansıması Türkiye'ye olumlu bir şekilde olacağını biliyorum."

FOTOĞRAFLI

DHA
31
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS