• CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  • İğrenç olay ! Öğretmen erkek öğrencisiyle otomobilde yakalandı
  • Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu'ndan Atatürk çıkışı
  • ''Tavan fiyat yüzünden 20 bin kişi işsiz kalır''
  • Amerika'ya gitmek zorlaşıyor
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

SAHİP ÇIKILMAYAN ESKİ HASTANE BİNASI HARABEYE DÖNDÜ

Sahip Çıkılmayan Eski Hastane Binası Harabeye Döndü

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde bulunan ve yüksek okul binası olarak kullanılması için Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne (AKÜ) tahsis edilen eski Devlet...

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde bulunan ve yüksek okul binası olarak kullanılması için Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne (AKÜ) tahsis edilen eski Devlet Hastanesi binası, sahip çıkılmayıp kaderine terk edilince adeta harabeye döndü.

Yaklaşık 2 yıl önce Sağlık Bakanlığı tarafından ilçeye yeni Devlet Hastanesi yapılınca eski bina boşaltılarak Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan protokol ile yüksek okul binası olarak kullanılmak üzere Afyon Kocatepe Üniversitesine (AKÜ) devredilmişti. Aradan geçen zaman içerisinde AKÜ'nün bina ile ilgili ödenek olmadığı için herhangi bir işlem yapmaması sonucu atıl durumda olan bina, iddialara göre alkol ve madde kullanan şahısların meskeni ve fuhuş mekanı haline geldi. Bina ayrıca geçen zaman içerisinde tahrip edilmeye başlandı. Binanın içerisinde ve dışarında binlerce TL'lik tahribat olduğu gözlenirken özellikle pencere camlarının neredeyse tamamının kırıldığı ve binanın içerisindeki elektrik tesisatının bir kısmının da hırsızlık amacı ile söküldüğü gözlendi. Ayrıca binanın tahliyesi sırasında bırakılan dolap, koltuk ve yatak gibi malzemelerin de çürümeye terk edildiği görülürken, yatak gibi malzemelerin binayı mesken tutan kişiler tarafından da kullanıldığı belirtildi. Hastanede öte yandan, bazı muslukların söküldüğü aktarılırken, lavabo ve tuvaletlerin de kırıldığı ifade edildi.

"BİNA BİZE HARABE BİR ŞEKİLDE DEVREDİLDİ"

Konu ile ilgili görüşlerine başvurulan AKÜ Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Ömer Gürcan, yaklaşık 1 yıl önce kendilerine devir edilen binanın ödenek olmadığı için atıl durumda bekletildiğini ifade etti. Binanın kendilerine harabe şekilde tahsis edildiğini aktaran Gürcan, "Şuhut Meslek Yüksek Okulu için yaklaşık 2 yıldır Kalkınma Bakanlığına teklifimizi sunuyoruz, ancak bilindiği üzere ödenekleri ve yatırımları Kalkınma Bakanlığı onaylıyor, Maliye Bakanlığı da ödenek tahsis ediyor. Biz teklifimizi 2 senedir sunuyoruz, ancak Kalkınma Bakanlığı bu seneki programında da onayı vermedi. Bu seneki Temmuz ayında yapılacak görüşmelerde de teklifimizi sunacağız. Binanın bize Sağlık Bakanlığından tahsisini verdiler. O binayı biz aldığımız halde zaten harabe haldeydi, o bina zaten ekonomik ömrünü tamamlamış ve yıkılacak. Dolayısı ile orada sökülmesi gereken her şeyi zaten almış götürmüşler. Ödenek tahsis edilmedikten sonra orada her hangi bir yatırım yapmamız söz konusu değil. İnşallah önümüzdeki sene ödenek ayırırlarsa bize, Şuhut Meslek Yüksek Okulu'nun yeni binasını yapacağız" diye konuştu.

İHA
97
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS