YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ŞANLIURFA'DA 'KURTULUŞ' COŞKUSU

Şanlıurfa'da 'Kurtuluş' Coşkusu

ŞANLIURFA'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü düzenlendi.

ŞANLIURFA'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü düzenlendi.

Kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Etkinlikler kapsamında Balıklıgöl'de toplanan protokol üyeleri ile 7 bölgeden gelen halk oyunları ekipleri, vatandaşlarla birlikte dev Türk bayrağı eşliğinde Topçu Meydanı'na kortej halinde yürüdü. Yürüyüşte sık sık "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atıldı.

Kurtuluş Günü'nün Şanlıurfa için zafer ve gurur günü olduğunu belirten Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, "Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yılını kutlamanın onur ve gurunu yaşıyoruz. Şanlıurfa'nın düzenli ordusu olmadan birlik ve beraberlik içerisinde teşkilatlanarak Onikilerler'in önderliğinde kanları pahasına mücadele vermişlerdir. Buradaki tüm şehitlerimizi ve rahmetli olan tüm gazilerimizi yad ediyorum. Bugünde bu kutsal toprakları farklı bir noktaya taşımaya planlayanlara da Şanlıurfalılar yine aynı şekilde müsaade etmemiştir" dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise, 11 Nisan'ın Şanlıurfa'da yaşayan Türk, Kürt ve Arap topluluklarının birlik içerisinde bu kutsal toprakları kanlarıyla elde ettikleri belirterek şunları söyledi:

"Birlik ve beraberlik ile Şanlıurfa'mızı kurtaran başta Onikiler olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dileyerek şükranlarımızı belirtiyorum. Hamd olsun bizlere bu kutsal toprakları ve güzel peygamberler şehrini bıraktılar. Allah'ın izniyle bizler de çok çalışarak Şanlıurfa'yı gelecek nesillere bırakacağız. 96 yıl önce hiç bir düzenli ordu olmadan birlik ve beraberlik içerisinde elde edilen zaferi hamd olsun Cumhurbaşkanımız, TBMM ve Başbakanımız unutmayarak hak ettiğimiz İstiklal Madalyası'nı bizlere verdiler. Hakkımız olan elde edilen bu zafere istinaden İstiklal Madalyası'nı dün itibariyle hak kazanmıştır. Birlik ve beraberliğe önem veren bir şehiriz ve bu yüzden alacağımız İstiklal Madalyası'nın manevi değeri çok büyüktür"

Konuşmalarının ardından 7 farklı bölgenin folklor ekipleri halk gösterisi yaptı.

FOTOĞRAFLI

DHA
35

Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS