• Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
  • 3 milyon mülteci Türkiye yolunda !
  • Adil Gür'den referandum anketi
  • Avrupa yaz saatine geçti, Türkiye'de saatler şaştı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

SARIOĞLU, AİDAT KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ

Sarıoğlu, Aidat Konusuna Açıklık Getirdi

Tüm İşçi Emekliler Derneği, Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, yerel basında yer alan haberlerle ilgili açıklamalarda...

Tüm İşçi Emekliler Derneği, Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, yerel basında yer alan haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Mustafa Sarıoğlu, yerel basında yer alan TOKİ konusunda emeklilerden para alındığı haberine açıklık getirdi. Sarıoğlu, dernek binasında yaptığı açıklamasında, "Dernekler kanunu ve ilgili diğer kanunlara göre, dernekler üyesi olmayan kişiler, derneğin hizmetlerinden ve yapacağı faaliyetlerden yararlanamaz. Derneklerin lokal veya sunduğu sosyal faaliyetlerden ancak üyeleri faydalanabilmesi esastır maddesi yer alıyor. Dernek üyesi olabilmek ve faaliyetlerden yararlanmak isteyenler derneğe aidat ödemek zorundadır. "Tüm Emek- Der dernekler yasasıaa göre kurulmuş ve yönetilmekte olan şehrimizdeki iki dernekten biridir. Görevimiz, üyelerimizin maddi manevi sorunlarına çözüm aramaktır. Gücümüzü de Zonguldak'ta 150 bin, Türkiye'de 11 milyon emekliden almaktayız. Üyelerimiz, dernekçiliğe gönül veren emekliler ile sorunlarına çözüm bulmak için taksitli kömür, taksitli konut bize güç vermek isteyen emeklilerden oluşmaktadır. Zonguldak'ta TOKİ emeklilere ucuz konut projesi bir kampanya başlatılmış. Her iki derneğe beş bin civarında konut ihtiyacı olan emekli başvurup, üye olmuştur. Derneğimize bizzat başvurarak gerekli evrakların tamamlamıştır. Ancak, bu arada derneğimize üye olmadığı halde aynı haktan yararlanmak isteyen oldu. Yönetim kurulumuz derneğimizin ilan tahtasına ve kapısına başvuru duyuru astık. Ayrıca defalarca basın açıklamalarımızda, üye olmayanların başvuruları alınmayacaktır şeklinde duyurduk. Ucuz konut projesinden yararlanmak isteyenlerin derneğimiz üyesi olma şartı vardır. Dernekler kanunu ve ilgili diğer kanunlara göre Dernekler üyesi olmayan kişiler, Derneğin hizmetlerinden ve yapacağı faaliyetlerden yararlanamazlar. Derneklerin lokal veya sunduğu sosyal faaliyetlerden ancak üyeleri faydalanabilmesi esastır" denmektedir. Dernek üyesi olabilmek ve faaliyetlerden yararlanmak isteyenler derneğe aidat ödemek zorundadır. Üyelik aidatını ödemeyen kişiler dernek üyesi sayılmaz. Söz konusu haberde adı geçen vatandaşımız E.B., derneğimize üye başvurusu yapıp üye olmuştur. Derneğimize başvuran ve emekliye ucuz konut projesinden yararlanmak isteyen kişi üyelik formunu doldurarak imzalamış olup, yılda bir defa 20 TL aidat kesilmesini kabul etmiş demektir."

İHA
69
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS