YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

SARUHANLI’DA KODLAMA ATÖLYESİ AÇILDI

Saruhanlı’da Kodlama Atölyesi Açıldı

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş'ın himayesinde başlatılan ve öğrencilerin analitik düşünme becerilerinin artırılması ile bilgisayar programı kodlamalarını...

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş'ın himayesinde başlatılan ve öğrencilerin analitik düşünme becerilerinin artırılması ile bilgisayar programı kodlamalarını öğrenmelerini amaçlayan Kodla(Ma)nisa projesi kapsamında hazırlanan Saruhanlı Kodlama atölyesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Saruhanlı Almış - Şentürk Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'ne ait bir sınıfta oluşturulan atölyenin açılışı Manisa Valisi Erdoğan Bektaş tarafından yapıldı. Açılışa Vali Bektaş'ın yanı sıra Saruhanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serhat Karakuş, Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernakbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Açılış öncesinde okul bahçesinde düzenlenen programda öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu. Daha sonra çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Vali Bektaş tarafından ödülleri verildi.

Bektaş, burada yaptığı konuşmada projenin içeriği ve amacı hakkında bilgiler vererek, "Bugünün küçüğü yarının büyüğü olacak çocuklarımızın her zaman yanındayız. Elimizden geldiğince onlara destek olarak yetenekli öğrencilerimizin önünü açacağız" dedi.

Bektaş, "ABD ve Avrupa'da kodlama eğitimine 5 yaşında başlanıyor. Gelişmiş ülkelerde kod okuryazarlığı kavramı eğitim sistemine dâhil edildi. Ülkemizde ise 5-6. sınıflarda Bilişim Teknolojileri dersi olmasına rağmen kodlama eğitimine yeteri kadar yer verilmiyor. Manisa'da dünyadaki bu gelişmelerin ışığında ülkemize örnek olacak "Kodla(Ma)nisa Projesi'ni hayata geçirdik. Bu atölyelerin tüm Manisa genelinde açılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Bektaş, konuşmasının ardından kodlama atölyesinin açılış kurdelesinin kesti. Vali Bektaş ve beraberindekiler hizmete açılan atölyeyi gezerek öğrencilerin çalışmalarını inceledi.

İHA
102
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS