• Sivillerin üzerine bomba yağdı: 200'den fazla ölü var
  • Avrupa Komisyonu Türkiye'nin AB Büyükelçisi'ni çağırdı
  • Hollywood filminde inanılmaz Erdoğan detayı
  • Lise cinayetinin ardından satanist örgüt çıktı
  • İstanbul'da dev operasyon ! Giriş çıkışlar tutuldu
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

SASON, GSS’DE PİLOT BÖLGE SEÇİLDİ

Sason, Gss’de Pilot Bölge Seçildi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Genel Sağlık Sigortası'nda, Batman'ın Sason ilçesini pilot bölge seçti.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Genel Sağlık Sigortası'nda, Batman'ın Sason ilçesini pilot bölge seçti.

SGK Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Sabri Demirci, beraberinde GSS Tescil ve Prim Daire Başkanı Uğur Ünalan, Sosyal Güvenlik Uzmanları Çağlar Mızrak, Rüstem Özdemir ve SGK Batman İl Müdürü Alaettin Ökten ile birlikte, GSS'de pilot bölge seçilen Sason'u ziyaret etti. İlçe Kaymakamı Tekin Dundar'ı ziyaret eden heyet, Dundar ile fikir alışverişinde bulundu. Heyet daha sonra, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevelli heyeti ve köy muhtarları ile toplantı yaptı.

GSS Tescil ve Prim Daire Başkanı Uğur Ünalan, "Türkiye'mizde 81 ilimiz içerisinde Batman ilimizi tercih ettik. Batman ilimizdeki çalışmalarımız neticesinde Sason ilçemize gelerek, burayı pilot bölge seçtik. Devletimizin ve hükümetimizin reformları içerisinde GSS uygulamasının daha ekin bir şekilde hayata geçirilmesi adına eksikliklerin ve aksaklıkların giderilmesi ile birlikte tüm Türkiye genelindeki vatandaşlarımızın daha iyi bir sağlık hizmeti alması adına bugün Sason'daki mütevelli heyetimizle, kaymakamımızla vatandaşlarımızla bir arada olduk. Vatandaşlarımızın sorun ve sıkıntılarını dinledik. Türkiye'de yapılan reformlar içerisinde GSS uygulaması tekrar revize edilerek gelir testi uygulamasının SGK tarafından hayata geçirilmesi ile ilgili sayın bakanımızın talimatı doğrultusunda Sason'dayız" dedi.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Çağlar Mızrak ise, "Sosyal Güvenlik reformunun onuncu yılındayız. Değişerek, gelişerek kendini yenileyerek gelişen çağın şartlarına uyum sağlayarak ilerleyen süreçteyiz. GSS bu sürecin bir parçasıdır. Bugün Batman ile Sason ilçemizde halihazırda uygulanan GSS siteminin nasıl daha etkili, nasıl daha verimli kılabiliriz. Bunu araştırıyoruz. Sayın ilçe kaymakamımızın yaptığı organizasyonla GSS'de bugüne kadar gelinen noktasını tespit etme imkanı bulduk. Buradan hem Sason halkına hem ilçe yöneticilerine ilgi ve alakaları için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İHA
88
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS