• Dışişleri Bakanı'ndan son referandum anketi
  • Yunan hastalar Türkiye'ye geliyor
  • Erdoğan: Galatasaray'ın kararını hafif buluyorum
  • Erdoğan noktayı koydu: ''İspat et istifa edeceğim''
  • Başbakan'dan flaş seçim barajı açıklaması
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

SOKAK HAYVANLARINA YILDIRIM ŞEFKATİ

Sokak Hayvanlarına Yıldırım Şefkati

Sokak hayvanlarının korunması için çaba sarf eden Yıldırım Belediyesi, hayvanları hem tedavi ediyor, hem de sahiplendirerek onları sıcak bir yuvaya kavuşturuyor.

Sokak hayvanlarının korunması için çaba sarf eden Yıldırım Belediyesi, hayvanları hem tedavi ediyor, hem de sahiplendirerek onları sıcak bir yuvaya kavuşturuyor.

Yıldırım Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Tedavi Merkezi'nde mart ayında 245 hayvan tedavi edilirken, 56'sı da sahiplendirilerek sıcak bir yuvaya kavuşturuldu. Bu süreçte ayrıca 344 sahipsiz hayvan da sokaklardan toplandı. Merkeze alınan sahipsiz sokak hayvanları burada uzman veterinerler tarafından muayene edilerek, iç, dış ve antiparaziter tedavi ile kuduz aşıları yapılan hayvanların ayrıca kısırlaştırma işlemleri de tamamlanıyor. Ayrıca arka bacaklarının yürüme yetisini kaybeden engelli bir köpeğe yapılan ekipmanla da tekrar yürümesi sağlandı.

Yıldırım sınırları içerisinde bulunan yemek sanayi firmaları ve kamuya ait kurumlardan sahipsiz hayvanların beslenmesi için yemek toplanırken, birçok alana da başı boş hayvanların beslenebilmeleri için ekipler tarafından yemleme çalışması yapıldı. Her ay bir okulda düzenlenen hayvan bakımı ve sevgisi eğitiminin mart ayı semineri, Üstün Üründül İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilirken, öğrencilere hayvan sevgisi aşılandı. İki yılda 24 okulda binlerce öğrenciye eğitim verildi. Emine Sait Uyar İlköğretim Okulu öğrencileri de Yıldırım Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Tedavi Merkezi'ni ziyaret ederek hayvanlarla buluştu.

"HAYVANLARI DA YILDIRIM'IN SAKİNİ OLARAK GÖRÜYORUZ"

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Bir anlık hevesle sahiplenilen hayvanlar bakımları ihmal edilerek sokaklarda başı boş yaşamaya terk ediliyorlar. Biz de yönetim anlayışımız gereği terk edilen sokak hayvanlarının tedavisi, barınması ve sahiplendirilmesi çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Bizden şefkat bekleyen hayvanları korumalıyız. Bütün hemşehrilerimiz sokak hayvanlarını Yıldırım'ın sakini olarak görmeli ve hayvanlara zarar vermekten kaçınmalıdır. Unutulmamalıdır ki onlar bizden yalnızca şefkat bekliyorlar" diye konuştu.

İHA
49
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS