YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

TATVANLI SPORCULAR TÜRKİYE 8.’Sİ OLDU

Tatvanlı Sporcular Türkiye 8.’si Oldu

Bitlis'i temsilen 8-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Kütahya'da düzenlenen Okullar Arası Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakalarına katılan...

Bitlis'i temsilen 8-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Kütahya'da düzenlenen Okullar Arası Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakalarına katılan Tatvan İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu Bayan Masa Tenisi Takımı, Türkiye 8.'si oldu.

Farklı spor branşında ilçeye büyük gururlar kazandıran Tatvanlı sporcular, bu kez de masa tenisinde yeni bir başarıya imza attılar. Daha öncesinde yapılan bölge müsabakalarında şampiyon olma başarısını elde eden Tatvan İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu Bayan Masa Tenisi Takımı, bu kez de Bitlis'i 8-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Kütahya'da düzenlenen Okullar Arası Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakalarında temsil etti. Turnuvanın grup müsabakalarında karşılaştığı tüm rakiplerini yenmeyi başaran Tatvan İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu ekibi, turnuvayı grup birincisi ve Türkiye 8.'si olarak tamamladı.

Elde edilen başarının önemine vurgu yapan Tatvan İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Bilal Erfidan, turnuvada gerek Bitlis'i ve gerekse Tatvan'ı en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi. Turnuvada grup birincisi ve Türkiye 8'incisi oldukları için mutlu olduklarını ifade eden Erfidan, yeni başarılar için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Bizlerden desteklerini esirgemeyen başta İlçe Kaymakamımız Murat Erkan'a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah Yüzer'e, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Mehmet Kalender'e ve Okul Müdürümüz Nurettin Demir'e teşekkür ediyor, öğrencilerimi tebrik ediyorum. Turnuvada çok güçlü rakipler olmasına rağmen en iyi performanslarını sergilediler ve gerek ilçemize gerekse ilimize yeni bir gurur daha yaşattılar. Bu anlamda çok çok sevinçliyiz. Bu arada 1-3 Mayıs tarihleri arasında Erzincan'da düzenlenecek olan Türkiye yarı finallerine katılacak olan erkek masa tenisi takımımız da var. İnşallah yarı finallerde iyi bir derece elde edip Türkiye finallerine katılmayı hedefliyoruz. Ben bu vesile ile bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

İHA
79
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS