• Seçmenler sınırı yürüyerek geçmeye başladı
  • Ege'de büyük facia ! Cesetleri kıyıya vurdu
  • İğrenç tuzak karakolda bitti
  • Son ankette MHP'li seçmen sürprizi
  • Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu'ndan Atatürk çıkışı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

TERÖR ÖRGÜTÜNE YÖNELİK OPERASYONLAR

Terör Örgütüne Yönelik Operasyonlar

Mardin ve Şırnak'ta devam eden operasyonlarda dün toplam 13 terörist etkisiz hale getirildi

ANKARA (AA) - Genelkurmay Başkanlığı, Mardin ve Şırnak'ta devam eden operasyonlarda, dün toplam 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dün yaşanan önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgiler verildi.

Buna göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde süren operasyonda, 6 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Bu sayıyla operasyonda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 220'ye yükseldi. 16 el yapımı patlayıcı ile operasyonda imha edilen toplam el yapımı patlayıcı sayısı 498'i buldu.

Şırnak'ta devam eden operasyonda 7 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Böylece operasyonda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 190'u buldu. Operasyonda 2 Kalaşnikof piyade tüfeği, 27 şarjör ve 808 fişek, 1 roketatar ve 8 mühimmat, 1 Dragunov keskin nişancı tüfeği, 1 tabanca, 9 el bombası, 155 Biksi makineli tüfek fişeği, altı gaz maskesi ve çok miktarda tıbbi malzeme ele geçirildi. 82 el yapımı patlayıcı ile, operasyonda imha edilen toplam el yapımı patlayıcı sayısı da 550 olarak belirlendi.

Şırnak'ta 3 ve Batman'da 1 olmak üzere, toplam 4 bölücü terör örgütü mensubu yakalandı.

Silopi'deki operasyonda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 100 kilogram amonyum nitrat, 30 litre mazot ve 200 metre kablo ele geçirildi. Operasyonda 2 el yapımı patlayıcı ile imha edilen toplam el yapımı patlayıcı sayısı 23'e yükseldi.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde icra edilen operasyonda 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 2 şarjörü ve 10 fişeği ile bir el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine süren operasyonda, 1 av tüfeği, 3 roketatar mühimmatı, 150 Biksi makineli tüfek fişeği, 1 adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ve 30 fişeği, 1 gaz maskesi, 2 hücum yeleği ile örgütsel döküman ele geçirildi. 8 el yapımı patlayıcı ile operasyonda imha edilen toplam el yapımı patlayıcı sayısı 239'u buldu.

Bitlis'in Hizan ilçesinde 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 4 adet şarjörü ve 120 fişeği, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 500 metre kablo ve 60 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.

Bitlis'in Mutki ilçesinde icra edilen arazi aramasında bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait bir Yaesu marka telsize el konuldu.

Gaziantep'in Araban ilçesinde bölücü terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen 8 iş birlikçi gözaltına alındı. Bu kişilerin evlerinde yapılan aramalarda, 1 av tüfeği ile örgütsel malzeme bulundu.

AA
53
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS