YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

TERÖRİSTLER ÜS GİBİ KULLANDIKLARI OKUL VE DİYALİZ ÜNİTESİNİ ATEŞE VERDİ

Teröristler Üs Gibi Kullandıkları Okul Ve Diyaliz Ünitesini Ateşe Verdi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerce üs gibi kullanıldıktan sonra ateşe verilen Atatürk Lisesi ve Nusaybin Diyaliz Ünitesi büyük oranda tahrip oldu

MARDİN (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarının ateşe verdiği Atatürk Lisesi ve Diyaliz Ünitesini büyük oranda hasar gördü.

İlçede PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan operasyon sürüyor.

Özellikle Fırat, Dicle, Yenişehir, Abdulkadir Paşa ve Kışla mahallelerinde yoğunlaşan operasyonda güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor.

Söz konusu mahallelerde çembere alınan PKK'lı teröristlerle aralıksız mücadele eden güvenlik güçleri, teröristlere sık sık "teslim olun" çağrısı yapıyor. Teröristler ise gizlendikleri yapıların duvarlarında açtıkları deliklerden güvenlik güçlerine ateş ediyor.

Güvenlik güçleri ile teröristler arasında sık sık sıcak temas sağlanırken, teröristler "karargah" gibi kullandıkları okul, ev ve iş yerleri gibi yapılara da zarar veriyor.

İlçede yaşamı hiçe sayan ve saldırılarını sürdüren teröristlerin Abdulkadirpaşa Mahallesi'nde üs gibi kullandıktan sonra kaçarken ateşe verdiği Atatürk Lisesi ile Diayliz Ünitesinin büyük bölümü kullanılamaz hale geldi.

Okuldaki masa, sandalye ve sıraların teröristlerce siper olarak kullanıldığı görüldü. Diyaliz ünitesindeki tüm cihazlar ise kullanılmaz hale getirildi. Tahrip edilen malzemeler güvenlik güçlerince toplanarak güvenli bir alana alındı. Okul ve ünitenin yaklaşık 200 metre ilerisinde çatışmalar sürerken, okul ve çevresinde bulunan evlerdeki tahribat terör saldırılarının şiddetini gözler önüne seriyor.

AA
74
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS