• ABD Sincar raporunda fena yakalandı
  • İhraç sonrası Hakan Şükür'den flaş hamle
  • Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı
  • Kandil'le görüşüyorlardı, JÖH tepelerine çöktü
  • Bir kenti karıştıran olay ! Suriyeli sandılar ama...
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

TOPBAŞ: SİYASİ MÜLAHAZALARLA HİZMET ETME LÜKSÜMÜZ YOK

Topbaş: Siyasi Mülahazalarla Hizmet Etme Lüksümüz Yok

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Nisan ayında düzenlenen ilk oturumunda, önümüzdeki dönem meclise başkanlık edecek Meclis 1. Başkan Vekili,...

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Nisan ayında düzenlenen ilk oturumunda, önümüzdeki dönem meclise başkanlık edecek Meclis 1. Başkan Vekili, Meclis 2. Başkan Vekili, Meclis komisyon üyeleri ile Encümen üyelerinin seçimi yenilendi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın başkanlık ettiği oturum, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı.

TOPBAŞ: SİYASİ MÜLAHAZALARLA HİZMET ETME LÜKSÜMÜZ YOK

Meclisi yöneten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, siyasi kimliklerinden öte, yerel yönetimde hizmet ederken birlikte, müşterek adım atmayı arzu ettiklerini vurguladı.

Kentin her köşesinin kalkınması gerektiğini belirten Topbaş, "Siyasi mülahazalarla hizmet etme lüksümüz yok. Şehrin dengelerini ve balansını bozmaya hakkımız yok. Bu nedenle siyasi değerlendirme yapmadan, hep birlikte hizmet etmek zorundayız diye konuştu.

"SİYASETİN GERGİN ORTAMINI GERİDE BIRAKALIM"

Huzurlu bir meclis ortamı ile Türkiye'ye model olmak istediklerini dile getiren Topbaş, "Siyasetin gergin ortamını geride bırakacak, hatta model olabilecek bir uygulama ortaya koyabilmeyi umuyorum dedi.

MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ DEĞİŞMEDİ

Kadir Topbaş'ın konuşmasından sonra yapılan seçimde, Meclis 1. Başkan Vekilliği'ne 163 oyla Ak Parti'li Ahmet Selamet yeniden seçildi. Meclis 2. Başkan Vekilliği'ne de yine 163 oyla Göksel Gümüşdağ yeniden seçildi.

Divan Katipliği'ne AK Parti'nin aday gösterdiği 10 kişi seçildi. Mecliste Encümen üyeleri ile İhtisas Komisyonları da belirlendi.

CHP'DEN "GÖÇ VE YABANCILAR KOMİSYONU ÖNERİSİ

İstanbul'da imardan çevreye, bütçeden kadın-erkek eşitliğine kadar pek çok konuda çalışmalar yürütecek 23 komisyon için de üye seçimi yapıldı. Komisyonlarda partilerin meclisteki dağılımına göre AK Parti'den 5, CHP'den 4 üye seçildi.

Öte yandan, CHP Grup Sözcüsü Tonguç Çoban söz alarak, CHP'nin "Göç ve Yabancılar Komisyonu adı altında yeni bir komisyon kurulması önerisini meclise sundu. AK Parti grubu tarafından da sıcak bakılan öneriyi, meclise başkanlık eden Topbaş da destekledi. Teklifin gündeme alınmasını isteyen Topbaş, "Önemli bir öneri. İstanbul'da aktif olacak ve Avrupa Birliği ile temasa geçecek bir komisyona ihtiyaç olabilir, değerlendiriniz diyerek, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili çalışma yürütülmesini istedi.

DHA
64
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS