• Darbeci komutandan kan donduran emir
  • ABD'nin cihaz yasağı misilleme mi ?
  • Kılıçdaroğlu: ''Kaybeden tek ülke Türkiye'dir''
  • 9 günlük bebeği 4 bin liraya satmışlar !
  • İngiltere'de terör saldırısı

TRABZON TATİLİNİZ İÇİN UÇAK BİLETİNİZİ ŞİMDİDEN AYIRIN!

Trabzon Tatiliniz İçin Uçak Biletinizi Şimdiden Ayırın!

Evde ve iş yerinde geçen tekdüze günlerin ardından, bayramlarla gelen uzun tatiller, birkaç gün değişiklik yapmak için bulunmaz birer fırsat aynı zamanda.

Bayram ziyaretlerinden arda kalan günlerde ya da ailenizle birlikte, dokuz günlük uzun bayram tatilinde siz de kendinize zevkli bir gezi armağan edebilirsiniz. Ülkemizin her bölgesi, her şehri birkaç günü dolu dolu geçirebileceğiniz güzelliklerle dolu. Şimdi o güzellikleri keşfetme zamanı.

Karadeniz’in tüm coşkusunu üzerinde taşıyan efsane şehri Trabzon, birkaç gün büyük bir zevkle gezilebilecek şehirlerimizden. Erkenden alacağınız bir uçak bileti, harika bir Trabzon turu için size ilk kapıyı açacak. Güzel ve modern bir hava limanına sahip olan şehrin her köşesinde gezip görmeye, keşfetmeye değer bir şeyler bulacaksınız. Evinize, Karadeniz’e bir kere daha aşık olarak, mutfağından temiz havasına kadar tüm lezzetlerine hayran kalarak döneceksiniz.

Trabzon'da Doğayı Yeniden Keşfedin

Bir milyona yaklaşan bir nüfusa ev sahipliği yapan kadim şehrimiz Trabzon, ülkemizin aynı zamanda en önemli büyük şehirlerinden biri. Yani Trabzon dendiğinde aklınıza küçük ve mütevazı bir Anadolu şehri gelmemeli sadece. Görkemli bir belde burası. Her özelliği ile başka türlü etkiliyor insanı. Gezip tanımak için de haliyle birkaç gün gerekiyor. Toplam on sekiz ilçesi var Trabzon şehrimizin. Tarihi değeri ve geçmişimizdeki önemi, oynadığı rol çok büyük. Osmanlı döneminde şehzadeleri yetiştiren kucak olan, şehzadeler şehri diye anılan belli başlı şehirler arasında. Sadece bu özelliği bile Trabzon’un kritik değerini ortaya koymaya yetiyor. Karadeniz kıyısında kapladığı alanla, bir yandan da önemli bir liman şehri. Trabzon’da yaşamı olağanüstü güzellikteki tabiat, iklim ve coğrafya şekillendiriyor. İklimi ılıman ama coşkulu. Yağmuru bereketi eksik olmuyor. Yaş kış yağış görülebilen şehirde Karadeniz ikliminin bütün tipik sürprizlerini görmek mümkün. Daha uçak bileti aldığınız anda, iklimini dikkate alarak hazırlıklarınızı da ona göre yapmalısınız. Yanınızda ani yağışlarda kullanacağınız bir şeyler mutlaka bulundurmalısınız.

Yöresel Lezzetlerin ve Kültür Miraslarının Tadını Çıkarın

Hava nasıl olursa olsun Trabzon’da gezmeye doyamayacaksınız. Şehrin akla ilk gelen ve her gezgini heyecanlandıran tarihi yapısı elbette Sümela Manastırı. Dünyanın da en önemli mabetlerinden biri olan manastır, sarp yamaçlarda şehri selamlamaya devam ediyor. Uzun ama keyifli bir yürüyüşle çıkılan manastır, fotoğraf tutkunlarını da cezbediyor. En bilinen eseri Sümela olmakla beraber Trabzon’da pek çok tarihi hazine bulunuyor. Ayasofya Kilisesi de bunlardan biri. Ayrıca Atatürk Köşkü, atayı yad etmek ve bir daha anlamak için mutlaka gezilmeli. Kızlar Manastırı, Kaymaklı Manastırı, Vazelon Manastırı gibi mabetler şehrin derin tarihi mirasını günümüz insanına sunuyor. Osmanlı döneminin şehirde bıraktığı izleri sürmek ise ayrı bir keyif. Nefis ve özgün mimarileri ile konaklar, hamamlar, camiler paha biçilmez değerde.

Şehir panoramasını izlemek isteyen Trabzon gezginleri için Boztepe en ideal seyir noktası. Muhteşem bir manzara buradan ayaklar altına seriliyor. Tarih, doğa, manzara derken çok acıkacağınız kesin. Karadeniz mutfağının akılları baştan alan lezzetleri Trabzon’da sizi bekliyor. Mısır unundan yapılan özel çeşniler, karalahananın çorbası, dolması, sarması, hamsinin tavası, buğulaması, pilavı, fasulyenin kavurması ilk akla gelen lezzetler arasında yerini alıyor.

Bütçenize uygun uçak bileti fiyatları arasından seçiminizi yaptığınızda en ucuz uçak bileti ile siz de ailenize ve kendinize bu keyfi yaşatabilirsiniz. Bilet.com üzerinden yapacağınız araştırma ve seçim, sizi en isabetli kararlara ve en unutulmaz tatillere götürecek.

193
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS