• Fenerbahçe Antep'ten de çıkamadı
  • Türkiye'den tokat gibi cevap: O şımarık çocuğa da iyi anlatsınlar
  • Sınırda örülen duvarın yüzde 50'si bitti
  • Başbakan Yıldırım'dan Hürriyet'in manşetine tepki
  • 529 bin unutkan, bankalarda 115 milyon lira bıraktı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

TÜREL’İN HİZMETİ ENGELLERİ KALDIRIYOR

Türel’in hizmeti engelleri kaldırıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’nın Doğanca grup yolunda başlattığı 30 kilometrelik asfalt çalışmasını tamamlandı.

Başkan Türel’in bu hizmeti en çok da çukurlarla dolu yolda akülü sandalyesini kullanamayan engelli vatandaş Hasan Aktaş’ı mutlu etti. Aktaş, kaymak gibi yolda akülü arabasını çok rahat kullandığını belirterek sevinci dile getirdi.

Antalya’nın dört bir yanına hizmet yağdıran Büyükşehir Belediyesi özellikle kırsal alanlarda gerçekleştirdiği çalışmalarla takdir topluyor. İlçelerde gerçekleştirilen asfalt çalışmaları yıllardır yol özlemi çeken vatandaşları mutlu ediyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı,  Gazipaşa’nın Doğanca grup yolunun asfalt sorununa da neşter vurdu. Ocak ayında başlayan çalışmalar kapsamında tarihi taş köprü ile Doğanca Mahallesi arasında 30 kilometrelik grup yolunu asfaltladı. Çalışmaların son etabı olan Hasdere ile Adanda mahalleleri arasındaki 7 kilometrelik yolun da sıcak asfalt çalışması tamamlandı.

ENGELLİ BİREY HASAN AKTAŞ’I MUTLU ETTİ

Başkanı Menderes Türel’in ‘Asfaltsız hiçbir yol kalmayacak’ talimatı ile gece gündüz çalışarak insana dokunan hizmet veren Büyükşehir ekipleri vatandaşı tozlu topraklı yollardan kurtardı. Gazipaşa’nın Doğanca Grup Yolu’nun asfaltlanması özellikle, yaşlı ve engelli vatandaşları sevindirdi. Bu hizmet en çok da daha önce çukurlarla dolu yolda akülü aracını kullanamayan engelli birey Hasan Aktaş’ı mutlu etti.

İLK DEFA BÖYLE BİR HİZMET GÖRÜYORUZ

Hasdere Mahallesi’nde ikamet eden 48 yaşındaki engelli birey Hasan Aktaş yıllardır beklediği hizmeti Başkan Türel sayesinde gördüğünü söyledi. Aktaş, duygularını şöyle ifade etti: “Engelli bir vatandaş olarak bu köyde büyüdüm.  İlk defa böyle bir hizmet görüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in katkılarıyla şuanda köyümüz düzgün bir yola kavuştu. Bugüne kadar tozun, toprağın içinde duruyorduk. Öylesine toz alırdı ki pencerelerimizin camına yazı yazardık. Çukurlarla doluydu. Bir engelli olarak bu yolda daha önce akülü arabamı kullanamıyordum. Şu anda öyle güzel oldu ki yolda gittiğimi dahi hissedemiyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum. Tozdan topraktan kurtulduk, merkezde nasıl bir yol varsa köyümüzde de aynı yol var.”

 

1844
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS