YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ULUSLARARASI ARAPÇA YARIŞMASININ FİNALİ YAPILDI

Uluslararası Arapça Yarışmasının Finali Yapıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi rektörlük binası Vali Kılıçlar Salonu'nda yapılan final müsabakalarına İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, şube müdürleri,...

7. Uluslararası Arapça Yarışması'nın Mardin finali yapıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi rektörlük binası Vali Kılıçlar Salonu'nda yapılan final müsabakalarına İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, şube müdürleri, okul idarecileri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Artuklu Üniversitesi ve İl Müftülüğü'nden oluşan 7 kişilik jürinin bulunduğu müsabakalarda, şiir ve hikaye canlandırma olmak üzere üç kategoride yarışma yapıldı. Yarışmada şiir kategorisinde 9, şarkı kategorisinde 8 ve hikaye canlandırma kategorisinde ise 3 grup öğrenci yarıştı.

Arapça şarkı kategorisinde, Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Yeşilli İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu. Arapça şiir kategorisinde, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu birinci, Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Kabala Şakir Nuhoğlu İmam Hatip Ortaokulu ise üçüncü oldu. Hikaye canlandırma kategorisinde ise, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu birinci, Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Midyat Mustafa Kemal İmam Hatip Ortaokulu ise üçüncü oldu.

İHA
109

Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS