• Bir kenti karıştıran olay ! Suriyeli sandılar ama...
  • Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı
  • Sinan Oğan'ın toplantısında arbede çıktı
  • Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ULUSLARARASI ZAGREP KÜREK YARIŞMASI

Uluslararası Zagrep Kürek Yarışması

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Adana'yı kürekte Türkiye'nin merkezi yapacaklarını söyledi.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Adana'yı kürekte Türkiye'nin merkezi yapacaklarını söyledi.

Ataşbak, geçen hafta Hırvatistan'ın Başkent'i Zagrep'te gerçekleştirilen "33. Crotia Open Uluslararası Zagreb Yarışları"nda ferdi ve takım olarak kürsüye çıkma başarısı gösteren Yunus Emre Bulut, Halil İbrahim Güzelbay, Mehmet Çapanoğlu ile Didem Sürer ile antrenörler Gökhan Aksoy ve Umur Demirez'i makamında kabul ederek yarışlarla ilgili bilgi aldı.

Kürek Milli Takımı'nın iskeletini Adana Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcularının oluşturduğunu, TOHM sporcularına yaptıklarını yatırımın meyvelerini almaya başladıklarını ifade eden Ataşbak, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada şunlara yer verdi:

"Öncelikle Türkiye'nin durgun su sporları için en ideal Seyhan Baraj Gölü'ne sahibiz. Bunun yanı sıra hava koşullarının iyi olması, Vali Mustafa Büyük, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve diğer yöneticilerin yakın ilgisi, sporcuların gayreti ve antrenörlerin özveriyle görev yapması başarıyı sağladı. TOHM sporcularının antrenman, beslenme, sağlık, ulaşım ve eğitimleriyle yakından ilgileniyoruz. Bütün çabamız; Adana'yı kürekte Türkiye'nin merkezi yapmaktır. Gerçek hedefimiz ise hem milli takımlara yeni sporcular kazandırmak, hem de Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonalarına kentimizden sporcular göndermektir. Bu bağlamda; başta bizlere güvenerek desteğini esirgemeyen Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven olmak üzere, gittikleri ulusal ve uluslararası müsabakalardan madalyalarla dönen sporcular olmak üzere, hizmeti geçen antrenör ve çocuklarını spora yönlendiren ailelere teşekkür ederim."

"MACARİSTAN VE SIRBİSTAN'DA DA AYNI BAŞARIYI GÖSTERECEĞİZ"

Ataşbak, Adana TOHM sporcularının milli takım mayosuyla 27 Nisan 1 Mayis tarihleri arasında Macaristan'da, "Uluslararası Szeged Yarışları" ile 18-21 Mayıs tarihleri arasında Sırbistan'ın Başkent'i Belgrad'da gerçekleştirilecek "Uluslararası Belgrad Kürek Şampiyonası"na katılacaklarını, Adana TOHM sporcularının aynı başarıyı göstereceklerine inandığını sözlerine ekledi.

Milli Takım Antrenörleri Gökhan Aksoy ile Umur Demirez, kendilerine her konuda büyük destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ile ekibine, Çukurova Üniversitesi yöneticilerine teşekkür ettiler.

Demirez, çok yetenekli sporculara sahip olduklarını belirterek, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na Adana'dan mutlaka sporcu göndereceklerini ifade etti.

Ziyaret sırasında, TOHM Adana Koordinatörü Gıyasettin Taşkın da hazır bulundu.

İHA
70
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS