• Sinan Oğan'ın toplantısında arbede çıktı
  • Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
  • 3 milyon mülteci Türkiye yolunda !

ÜNLÜ İŞ ADAMI SERBEST BIRAKILDI

Ünlü iş adamı serbest bırakıldı

FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan Nejat Güllü serbest bırakıldı.

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ünlü Baklava zincirlerinin sahibi kardeşlerden Faruk Güllü tutuklandı. Nejat Güllü ise serbest bırakıldı. Serbest bırakılan Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, " Ne benim ne de kurumumun, terör örgütü ile herhangi bir bağlantısı olmadığını tüm detaylarıyla sayın savcımıza da anlattım. Bizim tek derdimiz, ülkemiz" diye konuştu.

Türkiye'nin ünlü baklava zincirlerine sahip olan Nejat Güllü ve Faruk Güllü kardeşler FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı. Nejat Güllü mahkemece serbest bırakılırken Faruk Güllü hakkında tutuklama kararı verildi.

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, gözaltına alınan Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, verdiği ifadenin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Savcılıkta ifadesini verdikten sonra sevk edildiği mahkemece serbest bırakılan Nejat Güllü, “FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmaları kapsamında bir süre gözaltında tutuldum. Ne benim ne de kurumumun, terör örgütü ile herhangi bir bağlantısı olmadığını tüm detaylarıyla sayın savcımıza da anlattım. Ülkemin hukuk sistemine ve adaletine güvenim tam. FETÖ terör örgütüyle mücadelede sonuna kadar gidilmesini, ülkesini seven tüm Türk vatandaşları gibi ben de can-ı gönülden istiyorum. Ülkemin ve devletimin menfaatleri benim için her şeyden önce gelir. Bu ülkenin değerlerine saygı duymayan, birlik ve bütünlüğümüze kasteden, demokratik düzene başkaldıran tüm yapılanmaların ortadan kaldırılması için, kişisel olarak elimden gelen bir görev varsa, üzerime düşeni yapmaya hazırım. Bu süreçte beni ve ailemi yalnız bırakmayan, dualarıyla varlığını hissettiren tüm dostlarıma, iş arkadaşlarıma, iş ortaklarıma ve müşterilerime teşekkür ederim” dedi.

Nejat Güllü, serbest kaldıktan sonra açıklama yaptı.

‘ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

“Bizim tek derdimiz, ülkemiz” diyen Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı M. Nejat Güllü, “15 Temmuz günü bu ülkede yaşanan darbe girişimi, hepimizi derinden etkiledi. Ülke olarak zor bir dönemden geçtik ve geçmekteyiz. Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozmak amacıyla böyle alçakça, haince bir darbe girişimi planı yapanlar hezimete uğradılar. Çünkü bu milletin tarihi kahramanlık destanlarıyla dolu çünkü bu millet geçmişte olduğu gibi bugün de gözünü kırpmadan vatanı uğruna canını ortaya koyar.

Tüm zorlukları aşacağımıza eminim. Yaşadığımız zor günleri bir kenara bırakarak, ülkemiz için,ekonomimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

2445
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS