• Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı
  • Sinan Oğan'ın toplantısında arbede çıktı
  • Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

YEMEK TARİFLERİ ’BAKLİYATYEMEKLERİ.COM’ DA

Yemek Tarifleri ’Bakliyatyemekleri.com’ Da

Türk mutfağının vazgeçilmezi olan bakliyat ürünlerinden yapılan yemek tariflerinin yer aldığı "bakliyatyemekleri.com" adlı internet sitesi, yayın hayatına...

Türk mutfağının vazgeçilmezi olan bakliyat ürünlerinden yapılan yemek tariflerinin yer aldığı "bakliyatyemekleri.com" adlı internet sitesi, yayın hayatına başladı.

Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Soner Serttaş, insan sağlığı açısından önemi herkes tarafından kabul görmüş olan bakliyat ürünlerinden hazırlanan yemeklerin tariflerinin yer aldığı site ile insanların bakliyat kullanımlarını arttırmayı hedeflediklerini söyledi. 2016 yılının "Uluslararası Dünya Bakliyat Yılı" olarak kabul edilmesinin ardından böyle bir sitenin çalışmalarına başladıklarını kaydeden Serttaş, ticari bir hedefi olmayan internet sitesinde tek amaçlarının bakliyatın farklı lezzetleri ile insanları buluşturmak olduğunu belirtti. Serttaş, "Türk mutfağının içerisinde vazgeçilmez gıda maddeleri arasında her zaman yer bulan bakliyat ve bakliyat çeşitleri, son zamanlarda dünyanın bir çok ülkesinde sağlık ve gıda ile ilgili beslenme uzmanları tarafından yapılan çalışmalarla bakliyatın, hem beslenmemiz hem de vücut sağlığımız açısından ne kadar önemli ve gerekli bir besin gurubu olduğunu bir kez daha ortaya koydu. İçerisinde ihtiva ettiği lif bakımından son derece zengin bir yapısı olan bakliyatın, bağırsak hareketlerini düzenlediği, tokluk hissi verdiği için rahat bir mide düzeni ile de zayıflama diyetlerinde kullanılması gerektiği ifade ediliyor" dedi.

'bakliyatyemekleri.com" internet sitesinde soğuk başlangıçlar, çorbalar, ana yemekler, tatlılar, sizden gelenler ve nurlu mutfaklar gibi kategorilerde bakliyat ile yapılabilecek yemeklerin tariflerinin bulunduğunu ifade eden Serttaş, "Sitemizi hem sosyal medyada hem de basın kuruluşlarının desteği ile giderek yaygınlaştırıyoruz. Daha ilk günlerden itibaren ciddi bir ziyaretçi trafiği yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde yapacağımız reklamlar ile bakliyat yemeklerinin önemine vurgu yapacak, halkımızın daha çok bakliyat tüketebilmesi açısından çalışmalar ve projeler yapacağız" diye konuştu.

İHA
72
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS