YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

YEŞİLTEPE SEMT KONAĞI’NDA MESLEK EDİNDİRME SERGİSİ

Yeşiltepe Semt Konağı’nda Meslek Edindirme Sergisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren Yeşiltepe Semt Konağı'nda düzenlenen meslek edindirme kursları...

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren Yeşiltepe Semt Konağı'nda düzenlenen meslek edindirme kursları sonunda sergi düzenlendi.

Sergi için açılış töreni düzenlendi. Törende konuşan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, Yeşiltepe bölgesinde kısa bir süre önce açmış oldukları meslek edindirme kurusunun finalini gerçekleştirdiklerini belirtti. Gençay, "İnşallah semt konaklarımızda yine İŞ-KUR'un desteğiyle meslek edindirme kurslarını bölgenin talepleri doğrultusunda açmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

İŞ-KUR İl Müdürü Vahap Toman ise kursların devam edeceğini ifade etti. Toman, "Bizimle işbirliğine girerek bu güzel kursun bu aşamaya getirilmesine vesile olan herkese kurumum ve şahsım adına hürmet ve saygılarımı arz ediyorum. Çünkü onların desteğiyle biz bunları hayata geçirebiliyoruz. Eğer belediye bize bu imkanları sunmuş olmasaydı bugünkü kadın kitleye ulaşmamız mümkün değildi. Halk Eğitimi Müdürlüğünün de destekleri son derece önemliydi ve bunu yaptılar. İnşallah bundan sonra da mahallemizin, semtimizin ihtiyaçlarına binaen özellikle kendi işini kurup daha sonra kendi ayakları üzerinde kalabilecek kişilere yönelik kurslara ağırlık vermeye devam edeceğiz. Yani hobi niteliğinde değil de kursun bitiminden sonra ürettiğini satabilecek veya kendi çocuğuna, evine bir şeyler katabilecek noktaya getirmemiz konusu olmazsa olmazımızdır" diye konuştu.

Konuşmalardan sonra açılış kurdelesi kesilerek sergi gezildi. Mefruşat kursunda üretilen ürünlerin yer aldığı sergide ayrıca kadın kuaförü kursundaki çalışmalar slayt gösterisi eşliğinde anlatıldı. Törende kursiyerlere kurs bitirme belgeleri de takdim edildi. Daha sonra kursiyerler tarafından hazırlanan ikramlar sunuldu.

İHA
25
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS