YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

"YETİM KARDEŞ ORMANI"NA FİDAN DİKİLDİ

"Yetim Kardeş Ormanı"na Fidan Dikildi

İHH tarafından Kurtköy'de tesis edilen "Yetim Kardeş Hatıra Ormanı" için ilk fidanlar toprakla buluştu.

İHH tarafından Kurtköy'de tesis edilen "Yetim Kardeş Hatıra Ormanı" için ilk fidanlar toprakla buluştu. Toprağa ilk fidanları yetim çocuklar dikti.

İHH Yalova Temsilciliği tarafından geçtiğimiz hafta yapılması planlanan, ancak kötü hava şartları dolayısıyla bu haftaya ertelenen Yetim Kardeş Hatıra Ormanı'na fidan dikimi Kurtköy'de gerçekleştirildi. Yalova Orman İşletme Müdürlüğü tarafından temin edilen yüzlerce fidan bölgeye taşındı. İHH Yalova İl Temsilcisi Sabri Kan, "Yetim çocuklarımız için burada bir orman oluşturmak istedik. Geçen hafta hava muhalefeti sebebiyle bu töreni gerçekleştiremedik. Ama bu hafta ormanımızı hep birlikte oluşturmaya başlıyoruz. Buraya yetim kardeşlerimiz için birer fidan dikeceğiz. O fidanlar yetim kardeşlerimize olan sevgimiz gibi günden güne büyüyecek ve köklenecek" dedi.

Yalova Orman İşletme Müdürü Mustafa Güner ise, böyle güzel bir organizasyona yer vermekten, büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, yetimler için bir hatıra ormanı oluşturmanın ise ayrı bir önem taşıdığını vurguladı. Ardından İHH Yalova İl Temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş fidan dikti. Fidan dikimine katılanlara mangalda pişirilen etler ve köfteler ikram edildi.

İHA
61
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS