YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

YOZGAT BELEDİYESİ 40 KİLOMETRE YOL ASFALTLAYACAK

Yozgat Belediyesi 40 Kilometre Yol Asfaltlayacak

Yozgat Belediyesi bu yıl içerisinde kent merkezinde 40 kilometrelik yol ağının asfaltlanması planlanırken, özellikle yoğun olarak kullanılan güzergahlar...

Yozgat Belediyesi 2016 yılı asfalt sezonunu açtı.

Yozgat Belediyesi bu yıl içerisinde kent merkezinde 40 kilometrelik yol ağının asfaltlanması planlanırken, özellikle yoğun olarak kullanılan güzergahlar ve aciliyeti bulunan bölgeler öncelikli olarak programa aldı.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, asfalt çalışmalarının başladığını belirterek, "Asfalt sezonu için 40 kilometre güzergah belirledik. Merkezde Lise Caddesi'nden aciliyeti bulunan kenar mahallelere kadar pek çok güzergahta Yozgat şartlarına uzun süre dayanan, zemini sağlam asfaltlama çalışması yapacağız" dedi.

Kiralanan asfalt sökme makinesi ile eski ve tamamen bozulmuş asfaltları sökerek sağlam bir zemin oluşturacaklarını vurgulayan Arslan,"Belediyemizin asfalt sökme makinesi olmadığı için çalışmalar başlamadan önce asfalt sökme makinesi kiraladık. Asfaltı tahrip olan yollarda yama yapmak mümkün olmuyor. Üzerine asfalt attığınızda da sağlam bir asfalt çalışması çıkmıyor. Asfalt sökme makinesi ile asfaltı tamamen kazıyıp sökerek yeniden ve daha sağlam asfalt atacağız" diye konuştu.

Asfalt sökme makinesinin Sırasögüt'te çalışmalara başladığını ifade eden Başkan Arslan, "Lise Caddesi, Kent Park, Terminal bölgesi gibi insan yoğunlunun bulunduğu güzergahlarla birlikte Eskipazar Mahallesi, Sungurlu Caddesi gibi kent merkezine uzak yol güzergahlarının asfalt çalışmasını yıl içerisinde tamamlayacağız" diye konuştu.

Başkan Arslan, asfalt sezonunu en verimli şekilde geçireceklerini sözlerine ekledi.

İHA
78
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS