YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

YUNANİSTAN’IN YENİ İZMİR BAŞKONSOLOSU AYVALIK’TA

Yunanistan’ın Yeni İzmir Başkonsolosu Ayvalık’ta

Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Argira Papoulia, Balıkesir'in Ayvalık hudut kapısından Türkiye'ye girdi.

Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Argira Papoulia, Balıkesir'in Ayvalık hudut kapısından Türkiye'ye girdi.

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı'nın yanı sıra Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve daire amirleri tarafından çiçeklerle karşılanan Papoulia, "Ata toprağım" dediği Türkiye'de olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Mübadele yıllarında Alaçatı'da doğan anneannesi ile İzmir'de doğan dedesinin yaşadığı Ege bölgesinde Türk-Yunan dostluğunun pekiştirilmesi için çalışmalarını sürdüreceğini kaydeden İzmir Başkonsolosu Argira Papoulia, Ege'deki göçmen meselesi ve Türkiye'nin Yunanistan'daki göçmenleri geri kabulüyle alakalı açıklamalarda bulunmaktan kaçındı.

Ayvalık için elinden gelen her türlü çalışmayı yapmak için ilçe yetkililerinin emrinde olduğunu vurgulayan Papoulia, Türk Yunan ilişkilerinin gelişmesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun çabalarının takdire şayan olduğunu kaydetti.

Türk-Yunan işbirliğinin önümüzdeki yıllarda daha da çok gelişeceğine inandığının altını çizen Papoulia, "Görev sürem boyunca Türk-Yunan ekonomilerinin güçlendirilmesi için çeşitli projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

İHA
13

Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS