YURTDIŞINA ÇIKACAKLAR DİKKAT !

Yurtdışına çıkacaklar dikkat !

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yurtdışı çıkış harçlarına zam gelmeyeceğini söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ağbal yaptığı açıklamada yurtdışı çıkış harçlarının artırılması konusunda bir çalışmalarının olmadığını vurguladı. Şu an yurtdışı çıkış harcı için vatandaşlardan 15 TL tahsil ediliyor. Bu paralar TOKİ’nin bütçesine ayrılıyor.

Yurtdışı çıkış harcının artırılması yönünde kendilerine ulaşan tekliflerin hatırlatılması üzerine Ağbal, bu teklifin İstanbul'daki bir toplantıda geldiğini anlattı.      Teklif sahiplerinin temel yaklaşımının yurt içi turizm hareketliliğinin artırılması olduğunu belirten Ağbal, "Şu anda turizm sektöründe yaşananlar konusunda hükümet olarak çok hassasız.

Sayın Başbakanımız kapsamlı bir eylem planını açıkladı. Biz bunu uygulamaya koyduk. Özellikle ecrimisil ve kira ödemelerinin ertelenmesi konusunda da yasal düzenleme Meclis'ten geçti. Dolayısıyla burada da bir iyileştirme olacak." ifadelerini kullandı. Ağbal, turizm sektöründe ortaya çıkabilecek yeni gelişmeler karşısında da gereken tedbirleri alacaklarını kaydederek, yurt dışı harcı konusunda herhangi bir çalışma yürütmediklerini bildirdi.

 

AA
679
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS