''Metin 2 Pvp Serverler'' tuzağıyla gençleri dolandırdılar

Metin2 pvp serverler oyunu daha önceki haberlerinden de hatırlayacağınız gibi bir kez daha dolandırıcılık olayına karıştı.

A+ A-

Adını yıllardır duyduğumuz, onun için suçlar işlenen ve ülkemizde yasaklar getirilen metin2 pvp serverler oyunu daha önceki haberlerinden de hatırlayacağınız gibi bir kez daha dolandırıcılık olayına karıştı. Oyun içerisinde kandırdığı 18 yaşın altındaki çocukları, oyun açacağı iddiası ile facebook üzerinden konuşan dolandırıcı gençlerden para aldıktan sonra kaçtı. Dolandırılan gençlerin ailelerine haber vermeleriyle aileler savcılığa başvurdu. Bildiğiniz üzere bu oyun ülkemiz dahil bir çok ülkede oynanıyor ve pvp serverler adı altında oyunun taklitleri gençler tarafından oynanabiliyor.

Bu ve Benzeri Tehlikelerden Korunmak İçin Ne Yapmalı ?

Ailelerin bu ve diğer tüm çevrim içi oyun oynayan çocuklarını takip etmeleri ve sınır koymaları öneriliyor. Bu oyunlar arasında en çok dikkat çekeni ise metin2 pvp serverler denen ve bir çok gencin daha önce şantaj, cinayet, kaçırılma olaylarına karıştığı tehdit edildiği biliniyor ve ailelerin tekrar bu tür oyunlara karşı dikkatli olması öneriliyor.

Aileler metin2 oyununu internet servis sağlayıcıları ile görüşerek, bilgisayarlarına takip yazılımları veya sınır koyarak bu oyunu oynayan çocuklarını denetleyebilirler. Bu ve benzer çevrimiçi oyunlar özellikle genç ve çocuklar için gelişim ve psikolojik olarak önemli sorunlara yol açabiliyor, ebeveynler için üzücü ve geri dönüşü olmayan durumlar çıkarabiliyor.