Artık Yaşınızı Kimse Bilmeyecek

Özellikle kadınlar, söz konusu yaşı olduğunda çoğu kez doğruyu söylemez. Yaşlanmak ise; en büyük kâbuslarıdır.

A+ A-

Ancak günümüzün teknolojisi ve Doç. Dr. Hayati Akbaş’ın tecrübesi bir araya geldiğinde yaşınız sorun olmaktan çıkıyor. Ayrıca Hayati Akbaş, yalnızca bayanlarla değil pek çok erkek hasta ile de çalışmıştır. Genel estetik konularının yanı hem kadın hem de erkek hastalıkların, bir takım sağlık problemleri nedeni ile de estetik ameliyat olduğu görülmektedir.

Yüz Gençleştirme

Yıllar, yüzünüzde olan kırışıklıklara ve yüzün elastik yapısını kaybetmesine neden olur. Böylece yaşlılık çizgileri ortaya çıkmaktadır. Yüze yapılan basit bir germe ve yüz gençleştirme operasyonu sonrasında ise; yaşınızı kimsenin tahmin etmesi dahi mümkün olmayacaktır.

Yüz gençleştirme ameliyatlarında, doktorunuzun doğru isim olması çok önemli. Aksi takdirde gençleştirme operasyonu sonrasında karşılaştığınız tablo sizi hiç memnun etmeyebilir.

Liposuction

Düzenli beslenme ve spor sonrasında kilolarınızdan kurtulmanız mümkün. Ancak çoğu zaman kilolarınızın orantılı bir şekilde gittiğini görürsünüz. Bu nedenle de bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için kolay olmamaktadır. Liposuction ise; ufak bir operasyonun sonrasında vücudunuzda bulunan bölgesel fazlalıklardan kurtulmanızı sağlar.

Liposuction; genellikle basen, karın ve göbek bölgesine yapılmaktadır. 1-4 saat boyunca süren ve vücuttan enjeksiyon yardımı ile yağ çekilen operasyon sonrasında, 1 gün dinlenilmesi tavsiye edilir. Ardından günlük hayatınıza, kendinizi çok daha fazla sevecek şekilde dönebilirsiniz. Liposuction yaptırmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan birisi; doğum sonrası direkt olarak bu yöntemi denememektir. Emzirme sürenizin tamamlanması ve öncelikle kendi çabalarınızla fazla kilolarınızı vermeniz önerilmektedir.

Jinekomasti

Jinekomasti; kadınlık hormonu olarak bilinen ancak erkeklerde de bulunan östrojen hormonunun, erkeklerde olması gerekenden fazla olduğundan dolayı göğüslerde oluşan fazla büyüme olarak tanımlanabilir. Bu durumla karşılaşan erkeklerin sayısı oldukça fazladır. Psikolojik açıdan ise; kişileri son derece rahatsız etmektedir.

Çoğu zaman erkeklerde memelerde büyüme durumu ergenlik döneminde görülür. Biraz da fazla kiloların etkisi ile ergenlik çıkışında küçülmenin oluşmadığı görülmektedir. İşte, bu durumda ameliyat düşünülebilir.

Erkeklerde meme büyümesi sonucunda ameliyat olunması şart değildir. Ancak pek çok erkek sırf bu nedenle, özgüven eksikliği hisseder ve kendini sevemez. Sağlığın her zaman fiziksel değil, psikolojik sağlık da olduğu düşünüldüğünde aslında jinekomasti ameliyatlarının ne kadar önemli olduğu görülebilir.