Avrupa Seyahatinize İtalya’dan Başlamanız İçin 7 Neden

İtalya, Avrupa’nın en güzel ve değerli ülkelerinden biri.

A+ A-

Çoğu ülke seyahatlerinizde görmeniz gereken 1 veya 2 şehir olurken İtalya’da durum böyle değil. Birbirinden güzel birçok şehir bulunuyor. Gittiğinizde bir haftalık bir süreyi burada geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Roma, Milano, Floransa, Napoli ve fazlası sizleri bekliyor... Bu harika 7 şehri ve daha fazlasını kapsayan İtalya paket turlarını http://www.prontotour.com/Paket-Turlar/Italya-Turlari adresinden görebilirsiniz.

  1. Tarihi Güzellikleriyle Roma: Dünyada en fazla tarihi yapıtları barındıran şehirler arasında bulunan Roma’da antik kentlerin fazlalığı, bir dönemin etkisinin en çok görüldüğü bir yer olma özelliği ve harika atmosferi en belirgin özellikleri. Vatikan, Kolezyum, Pantheon, İspanyol Merdivenleri, Navona gibi mutlaka görülmesi gereken yerleri bulunuyor. Çok fazla gezilecek yeri olduğu için en az 2-3 gün Roma’da geçirilmeli.
  2. Moda ve Alışverişin Merkezi Milano: Dünyada modanın kalbi olarak bilinen Milano’da en ünlü markaların en büyük ve ilk mağazaları yer alıyor. Düzenlenen defileler, moda aktiviteleri ve gece hayatı ile zaman geçirilmesi keyifli bir şehir. Üstelik Duomo Katedrali’nin ihtişamı ve alışveriş mağazalarının farklılığı sizi mest edebilir.
  3. Suların Üzerindeki Şehir Venedik: Avrupa’nın en güzel şehirleri listesinde her zaman en başta bulunan harika bir şehir. Suların ve kanalların üzerine kurulmuş harika bir yer. Daracık su kanallarında sandal ile gezmek, yürürken farklı yerlerden sularla buluşmak muazzam bir deneyim.
  4. İtalya’nın Diğer Yüzü Floransa: Sanat dokusuyla öne çıkan bu şehir Kuzey İtalya’da bulunuyor. Çoğu zaman İtalya’yı gezenler en çok Venedik ve Floransa’yı beğendiğini söyler. Arno Nehri ile harika bir görünüme sahip bu şehirde görmeye değer çok fazla yapıt bulunuyor.
  5. Denizin Bir Başka Boyutu Napoli: Harika bir eski şehir meydanına sahip Napoli’nin kıyıları ve plajları en çok ilgi çeken bölgeleri. Bu şehre gidip de kilo almadan dönmek imkansız. Birbirinden güzel yemekler, iştah açıcı manzaralarda karşınıza çıkacak. Görmeye değer birçok yapıtın yanı sıra şirin kasabalarında da keyifli vakit geçirebilirsiniz.
  6. Eğik Kulesi ile Pisa: Kuzey İtalya’da yer alan bu güzel şehri yüksek ihtimalle eğik Pisa Kulesi ile biliyorsunuz. Avrupa seyahatinin meşhur fotoğrafları bu kulede çekiliyor ve çevresinde turistik aktivitelere yer veriliyor. Pisa’ya daha az kısa süre ayırabilirsiniz fakat görmeniz gereken yerler arasında mutlaka bulunmalı!
  7. İtalya’nın Büyük Limanı Palermo: Her sokak arası sizi farklı bir yerde hissettirecek. Volkanik kayalardan yapılmış balkonlar ve bu balkonların manzarası büyüleyici. Üstelik tarihten kalma birçok heykel, yapıt ve bina bulunuyor. Kıyılarında eşsiz güzellikler ve manzaralar var. Palermo mutlaka görülmeli!

İtalya’da görmeye değer birçok şehir bulunuyor fakat biz 7 tanesini sizlerle paylaştık. Bu harika ülkede görmeniz gereken yerlerin dışında denemeniz gereken lezzetler, eğlenmeniz gereken gece kulüpleri ve sizi seyahate teşvik edecek birçok neden bulunuyor. Daha fazla vakit kaybetmeyin ve İtalya’yı gezmeye başlayın!

İtalya’nın bir diğer avantajı da konumu. Bu güzel ülkeden diğer ülkelere uygun fiyatlarla geçiş yapabilirsiniz. Eğer İtalya’dan sonra farklı bir yeri de görmek istiyorsanız İtalya’yı kapsayan tüm Avrupa turlarını bu bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.