Çocuğunuzun Geleceğinin İlk Adımı için Özel Ceceli Anaokulu Hazır

Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı, güçlü, kabiliyetlerini doğru kullanan bireyler olmaları için doğru ve sağlam bir eğitim almaları gerekir.

A+ A-

Bunun ilk adımı sayılan anaokulu eğitimin gerekliliği ise her geçen yıl daha çok anlaşılıyor. Çocuğun temel eğitimine başlayacağı döneme kadar geçen süre, onun zihni, psikolojik, duygusal gelişimi açısından en mühim dönemidir. Uzmanların genel kabulü, bu sürecin çocuğun gelişiminde çok kritik bir rol oynadığı şeklindedir.

3-6 yaş arası çocukların zekâ gelişimlerinin neredeyse %70’e yakınının tamamlandığı, sosyal iletişim kabiliyetinin şekillendiği, dil becerisinin temelinin atıldığı ve davranış biçimlerini tanıdığı ve hatta özümsediği bir dönemdir. Bu sebeple, bilhassa 3-6 yaş arasında bir çocuk nasıl eğitilirse, ileriki dönemlerinde de bu temel üzerinden şekillenir. Fakat bu kritik dönem ebeveynler istemeden bazı hatalar yapabilir ve çocuklarının gelişimi adına eksik kaldıkları konular olabilir.

Anaokulu Eğitimi Neden Çok Mühim?

Çünkü anaokulu eğitimi, bir ebeveynin içgüdüsel ya da öğrenilmiş eğitim tekniklerinden çok daha profesyonel, uzmanlarca kabul görmüş ve sonuçları teyit edilmiş tekniklerle çocuğu eğitir. Bu eğitim sayesinde, çocuğun temel eğitimde verimi artırılmaya, onun kendini tanımasına yardımcı olmaya ve kişilik gelişimine katkı sağlamaya çalışılır.

Anaokulu , çocuğun temelini şekillendirirken ona yalnızca okuma-yazmaya hazırlık yaptırmakla kalmaz. Bu süreç içerisinde çocuğa tuvalet alışkanlığı kazandırmak, çevresiyle doğru bir iletişim kurmak, sorumluluk duygusunu aşılamak, saygı ve sevgi içinde olmayı öğretmek ve paylaşma duygusunu kazandırmak gibi kişilik gelişimi açısından çok mühim konularda eğitim verir. Anaokulu eğitimi çocuğun aynı zamanda kabiliyetlerini ortaya çıkararak, onu bu kabiliyetlerle de tanıştırır. Bu konuda hayli tecrübeli olan Özel Ceceli Anaokulu verdiği eğitim ile çocuk, ebeveyn ve öğretmen arasında bir bağ kurarak, çocuğun gelişiminde çok kritik olan bu süreci aileyle koordinasyon halinde sürdürüyor.

Hedefe Ulaşmak İçin Doğru Yerden Başlamak Gerekir

Özel Ceceli Okulları bu eğitim sürecinde bir iddiaya ve hedefe sahip. Bu hedef, geleceğimiz olan çocuklarımızın sadece temel eğitime hazırlanmaları değil, onların aynı zamanda iyi birer insan olmaları için katkı sağlamak. Tecrübe, birikim ve sağlam kadrosuyla bu katkıyı sağlayacağı iddiasında olan Özel Ceceli Anaokulu, ebeveynlerle tanışmaya ve bu hedef için yola çıkmaya hazır. Bilgi almak ve çocuklarınızın geleceği adına doğru karar vermek için siz de bir adım atmak isterseniz http://www.ceceli.k12.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.