Erkeklerin en sık yaptırdığı estetik ameliyatlar

Estetik ameliyatlar eskiden sanki sadece kadınların yaptırdığı işlemler gibi gelirdi insanlara.

A+ A-

Gerçekten çoğunlukla öyleydi de. Günümüzde artık erkekler de kendilerine bakmaya başladılar. Hatta estetik ameliyat sayılarında kadınlarla yarışır oldular. Bu yazımızda erkeklerin en çok yaptırdığı estetik ameliyatlardan bahsedeceğim. Bunlar: burun estetiği, yağ aldırma (liposuction ) ve jinekomasti ameliyatları. Saç ekimi aslında erkeklerin en çok yaptırdığı işlem ama o ayrı bir kategori olduğu için bu yazıda ondan bahsetmeyeceğim.

Erkeklerde burun estetiği

Burunlarının şeklinden memnun olmayarak burun estetiği yaptıran erkek sayısı çok fazla. Aslında burun estetiğinin temel tekniklerinde kadın erkek farkı olmamasına rağmen burun şeklini verirken bazı farklar yaratıyoruz. Şimdi onlardan bahsedelim:

Estetik burunda kadın erkek farkı

Bir de kadın- erkek burun estetiği açısından bakışımı da özetlersem görüşümü daha iyi anlatmış olurum . Kadın burnu zarif ve yumuşak yapılı olmalı. Bunu burun darlığı, alın ve dudak arası doğru açı sağlar. Bu sağlanırken yapay insanları birbirine benzeten bir görüntü oluşturulmamalıdır. Erkek burnunda ise en önemli unsur mutlaka doğal görünüm olmalıdır. Erkeğin erkeksi görünümüne asla zarar verilmemeli ve estetik amaçlı bir girişim yapıldığı belli olmamalıdır. Estetik burun diyebilmek için, burun aşırı küçültülmemeli ve aşırı kaldırılmamalıdır. Detaylı bilgi:

www.defneburunestetigi.com

Erkeklerde yağ aldırma

Yağ aldırma estetiği’nin amacı; sahip olduğu boya göre normal bir kiloya sahip olan bir yetişkin bireylerde, bölgesel şekil bozukluğuna neden olan yağ birikimlerini vücuttan uzaklaştırmak, ve erkeklerde oluşum gösteren ve jinekomasti olarak adlandırılan göğüs büyümesinin tedavini sağlamaktır. Operasyonun bir diğer amacı ise boyun germe, karın germe ve meme küçültme operasyonlarında bölgenin daha iyi bir görünüme sahip olmasını sağlamaktır.

Özellikle zayıflama arkasından kalan yağların alınması amaçlandığı durumlarda çok iyi sonuçlar vererek kişiyi inanılmaz mutlu eder. Tıbbi adı liposuction olmasına rağmen, liposakşın, yağ aldırma gibi isimlerle anılan bu işlem 18 yaşını geçmiş, boy-kilo oranı 20 birimden az olan kişilere yapılmalıdır. Yan etkisi pek yoktur. Ama çok şiman, kronik hastalığı olan kişilere yapılırsa bazı hayati riskler doğurabilir. Detaylı bilgi:

www.hephobi.com/yag-aldirma-estetigi/

Jinekomasti

Erkeklerde memelerin normal dışı bir şekilde büyümesi anlamına gelen jinekomasti, nedeni henüz tam olarak bilinmemekle birlikte, yaygın görüş seks hormonlarından kaynaklanan dengesizlikten kaynaklandığı yönündedir. Genel olarak ergenlik dönemindeki erkeklerde görülen bir durum olan jinekomasti, vakaların önemli bir kısmında birkaç yıl içerisinde kaybolmaktadır.

Ergenlik bitiminde kaybolmayan ve görsel olarak rahatsız eden jinekomasti vakalarında ameliyattan başka çözüm yoktur. Çünkü buradaki sorun sadece yağların artması değil meme bezinin de büyümesidir. Spor veya diyetle kilo verilse bile yağlar gitmesine rağmen meme bezi küçülmez. Dolayısı ile tek çare jinekomasti ameliyatıdır.

Ameliyat büyüklüğün derecesine göre 1-2 saat kadar sürer.  1 gece hastanede yatılır ve ertesi gün taburcu olunur. 1 ay kadar korse takmak şarttır. Yine 1 ay kadar ağır sporlardan uzak durmak gerekir. Detaylı bilgi:

www.hephobi.com/jinekomasti-ameliyati/

Sonuç olarak; erkekler de kendilerine bakmak, güzel ve çekici görünmek istiyorlar. Özellikle metroseksüel kavramından sonra bu istek arttı. Eğer yapılan işlem kişiyi mutlu edecekse neden olmasın?