Fuarlar ve fuar standı sektörü

Dünyayı küresel bir köy haline getiren yeni iletişim imkanları yeni iş yapma biçimlerini ortaya çıkarmıştır.

A+ A-

Ortaçağdan bu yana büyüyerek gelişen fuar sektörü de bu gelişmelerden nasibini almıştır. Dünyanın ücra bir köşesinde üretim yapan bir şirket fuar standı  kurarak yeni iş bağlantıları kurabilmekte hedef kitlesini devasa boyutlara çıkarabilmektedir.

Fuarlar aracılığıyla satışları arttıran en önemli faktörlerden biri ürünlerinizi sunum biçiminiz ve fuar standınızın ürünleriniz ve kurumsal kimliğinizle uyumudur.

Fuar standı sektörünün önde gelen firmalarından Lima Fuar, Ahşap, maxima ve octanorm fuar standlarıyla fuar katılımcılarına kaliteli hizmeti uygun fiyatlara sunuyor.

Türkiye'de İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Antalya başta olmak üzere yurt içinde hem yerli hem yabancı yüzlerce firmaya çözümler sunmaktadır.

Birçok ilde aynı anda fuar standı kurma organizasyonu becerisine sahip olan Lima Fuar, başta Almanya olmak üzere yurtdışında da çözüm ortakları vasıtasıyla uygun fiyatlara hizmet vermektedir.

Fuarda satışlarınızı arttırmak ve etkileyici bir izlenim mi bırakmanın  yolu  da doğru fuar standını seçmekten geçmektedir. Bu yazımızda farklı stand modellerinin avantaj ve dezavantajlarında size söz edeceğiz.

Ahşap (Özel Tasarım) Fuar standı

 Herhangi bir bütçe probleminiz yoksa rakipleriniz ve müşterileriniz üzerin iyi bir etki bırakmak istiyorsanız bu fuar standı türü tam size göre.

Özel tasarım Ahşap standlarda kullanılan malzeme çeşitliliği nedeniyle her türlü tasarım özgürce yapılabilmektedir. Ahşap fuar standlarının en önemli özelliği kurumsal kimliğiniz tam olarak yansıtabilmesidir.

Ahşap fuar standları bir bütün olarak tasarlanmakta bu nedenle modülerlik yok denecek kadar azdır. Bu nedenle standın en önemli dezavantajı tekrar kullanılmak üzere sökülüp depolanmasının maliyetli ve zor olmasıdır.

Özel tasarım fuar standları her ne kadar maliyetli olsa da kurumsal gerek ihtiyaçlara cevap vermesi gerekse tasarım açısından daha şık olması nedeniyle en çok tercih edilen stand türüdür.

 Maxima Fuar Standı

Maxima fuar standı gelişmiş modüler bir fuar standı sistemidir.  8 cm'lik alüminyum profillerle inşa edilen Maxima fuar standların üzerine farklı ebatlarda sunta cam veya pleksi gibi meteryallerle kaplanmaktadır.

İyi dizayn edilmiş maxima fuar standıyla ahşap standlar kadar kurumsal ve etkileyici bir görüntü elde etmek mümkündür.

Modüler yapısı nedeniyle yüzde yüz geri dönüşümlü olan malzeme fuar sonunda demonte edilerek başka fuarlarda kullanılabilmektedir. bu özelliği maxima sistemler hem çevreye hem bütçeye dost standlardır.

Octanorm Fuar standı

Octanorm fuar standı genelde düşük bütçeli şirketlerin tercihidir. Modüleryapısı nedeniyle tekrar tekrar kullanılabile bu standlarda yerleştirilen panellerin üzerine şirketlerin kurumsal kimliğine uygun renklerde folyo sıvamalar yapılmaktadır. Modüler fuar standları daha çok yayınevleri, makinacılar ve düşük bütçeyle fuarlara katılan şirketler tarafından tercih edilmektedir.

Taşınabilir Standlar

Alanınız küçükse (16m2 altı) veya yurtdışında bir fuara katılıyorsanız rahatlıkla tercih edilebilecek bir stand türüdür. Taşınabilir standlar pop-up stand, banner stand ve panel sistemler şeklinde olabilir. Özellikle Kongreler ve konferanslarda pratik bir şekilde kurulabilir. Taşınabilir standlar fuar sonrası tekrar kullanmak üzere kolayca paketlenebilirler.