Netflix Televizyonun Yeni Dünyası

Netflix oldukça ünlü bir internet televizyon ağı bütün Dünya da tanınan bir oluşum ve artık ülkemizde tamamen Türkçe olarak hizmet vermeye başladı.

A+ A-

Türkçe olan arayüz ve Türk lirası ile ödeme seçenekleri ile pek çok kişinin tercihi olabilir. Türkçe teknik destek ve ödeme seçenekleri kullanıma sunuldu. Kendi beğenilen ve orijinal programlarının yanına Türk dizileri ve programları da eklenince gerçekten keyifle izlenecek bir hal aldı.

Netflix Türkiye de Vestel gibi dev bir firma ile de ortak işbirliği yapıyor. Netflix üyelerine dolu dolu bir keyif sunuyor. Üyelerine istedikleri zaman dizi ya da filmlere erişme şansı veriyor. Kesinlikle televizyon konusunda yepyeni ve benzersiz bir deneyimi sizlere sunuyor. Netflix’e sadece TV üzerinden erişme gibi bir standart kural yok. Televizyon, tablet, akıllı telefon, oyun konsolu ve bilgisayar dâhil olmak üzere istediğiniz platformdan rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Netflix en güzel özelliklerinden biri zaman kısıtlaması olmaması istediğiniz zaman izleyin aynı ücreti ödeyin. Akıllı cihanız ile yolculuk esnasında ya da evinizde eşinizle baş başa istediğiniz diziyi dilediğiniz zaman izleme şansı veriyor. Netflix aylık 15.99 TL olarak satılmakta, Netflix mobil hizmet sağlayıcısı da Vodafone’dur. İçeriklerin çok büyük kısmı yaklaşık olarak yüzde 80’i Türkçe dublaj ya da alt yazı içeriyor. Bu yüzden pek çok kişiye hitap ediyor. Netflix ile farklı neler izleyebilirim? Diye düşünenlere Hollywood filmlerini, en iyi yabancı dizileri, Türkçe film ve dizileri, belgeselleri, bağımsız filmleri, stand-up komedileri izleyebileceklerini söyleyelim.

Önce denemek daha sonra satın almak isteyenler için Netflix resmi internet sitesine girerek 1 ay boyunca ücretsiz olarak Netflix’i deneme şansınız var. Türkiye de satılan pek çok akıllı telefon, tablet, TV ve bilgisayarı destekleyen yapısı ile tercih edilme nedenini arttırıyor. Netflix şuan da 190’ı aşan ülkede hizmet veriyor. Bu ülkelerde toplam 83 milyon üyesi var. Bu üyeler günde 125 milyon saatten fazla Netflix üzerinden dizi ve film izlediği, üyelerine orijinal diziler, belgeseller izliyorlar. Üyeler istedikleri zaman istedikleri yerde ne istiyorlarsa onu izleyerek eğleniyorlar. Ayrıca yayınlar tamamen reklamsız durdur tekrar izle seçenekleri ile televizyon izlemenin teknolojik yolu kesinlikle Netflix, İnternette milyonlarca görsel veya sesli içerik var ve hepsine Netflix ile ulaşmak mümkün değil. Teknolojinin bizlere sunduğu bir diğer yenilik ise izlediğimiz video’ları Mp3, Avi gibi formatlara dönüştürmek. Özellikle Youtube video’ları için flvto üzerinden rahatlıkla istediğiniz işlemi yapabilir ve dönüştürebilirsiniz.